0677630987 Послуги сантехніка у Львові. Всі види сантехнічних робіт. Прочищення каналізації цілодобово.
Сталося засмічення каналізаційних труб? Потрібне прочищення каналізації! Рішенням може бути звичайний оцет або каустична сода. Їх використання для очищення каналізації дає цілком задовільний ефект, економить час і гроші. Адже забита каналізаційна система – це серйозна проблема, яка забирає нерви та потребує витрати значних зусиль. Існують різні способи розвʼязання проблеми, від їдких хімічних речовин до звичайних механічних інструментів.
Причин може бути кілька:
налипання на внутрішні стінки трубопроводів частинок жиру та залишків їжі (властиво для каналізаційних ділянок на кухні);
попадання в комунікації волосся, туалетного паперу, сміття;
неправильний монтаж труб каналізації, відсутність ухилу, що сприяє накопиченню стоків в одному місці;
заповнення вигрібної ями або септику в автономних каналізаційних системах приватних будинків.
Найбільш поширені забруднення через жирові нашарування, що накопичуються у мережах. Щоденне миття посуду додає невелику кількість відкладень, що призводить до збільшення шару і поступово ускладнює протікання води.
Не менш частою причиною виникнення неприємних ситуацій є волосся, що потрапляє в каналізацію з ванн. Воно засмічує сифони, може просуватися далі й створювати пробку на значній відстані. Пробивати каналізаційні труби з такими засміченнями непросто, оскільки хімічні речовини на них погано діють, і потрібне механічне очищення каналізації.
Будь-які проблеми з каналізацією розвʼязуються двома способами:
виклик сантехніка;
самостійні дії.
Перший варіант прочищення каналізації простий і зрозумілий, але має значний недолік – доведеться викликати сантехніка, втрачати свій час. Іноді такий шлях виявляється неприйнятним, тому господар починає рятувати себе самостійно.
У хід йдуть підручні засоби, що є у квартирі – вантуз, сантехнічний трос. Перш за все, сифони всіх раковин і ванн повинні бути очищені, оскільки вони найчастіше містять скупчення жиру, харчових відходів та сторонніх предметів.
Часто використовуються хімічні сполуки для промивання каналізації, що продаються в магазинах. Однак інколи в домашньому арсеналі нічого подібного немає.
Але не поспішайте в магазин, є простий і доступний спосіб – очистити каналізацію содою та оцтом. Майте на увазі, що це підходить лише для жирових нашарувань, а тверді частинки, чи сторонні предмети видалить лише механічне чищення каналізаційної системи.
Попри те, що використовуються звичайні засоби, доступні практично в будь-якій квартирі або будинку, цей метод очищення каналізації відноситься до хімічних. Це означає, що обидва компоненти слід використовувати обовʼязково в зазначених пропорціях.
Важливо точно дотримуватися всіх умов і послідовності дій, а також ретельно промивати труби каналізаційні після закінчення процедури. Це допоможе зберегти їх в цілості, особливо якщо в будинку встановлена чавунна каналізація.
Розглянемо, як чистити каналізацію в домашніх умовах содою та оцтом. Існує кілька способів такого очищення каналізаційних трубопроводів. Вони відрізняються лише складом і концентрацією компонентів:
Перший:
пів склянки соди потрібно засипати в зливний отвір;
потім половину склянки оцту;
заткніть злив пробкою або зім'ятою ганчіркою і зачекайте близько двох годин;
промити каналізаційні труби окропом.
Особливість цього способу – відсутність необхідності попередньо розводити розчин – він утворюється прямо в трубопроводі.
Другий:
У зливний отвір заливають розчин соди у співвідношенні 1:3 (третина склянки соди, решта – окріп). Метод цілком дієвий, але часто доводиться повторювати його двічі або тричі, залежно від величини засмічення.
Перед тим, як узятися до очищення каналізації, необхідно звільнити випускний отвір від сміття та залишків їжі. Пролити його окропом і почекати кілька хвилин.
Потім ретельно прочистити злив каналізації вантузом, щоб розворушити корок. І, при можливості, проштовхнути його основну частину. Це дозволить содовому розчину максимально ефективно впливати на жирові нашарування.
Після обробки каналізаційну трубу потрібно ще раз промити окропом. Цей спосіб не тільки очищає, але і якісно дезінфікує каналізацію. Це набагато простіше, ніж чистити каналізацію в домашніх умовах содою та оцтом, але, як правило, можна досягти позитивного результату з другої або третьої спроби.
Третій спосіб прочищення каналізації:
Разом з содою використовується сіль. Їх змішують приблизно в рівних частках і засипають отриману суміш у злив. Зверху заливають окропом і залишають на деякий час. Чим довше витримка, тим краще. Найкраще залишити на ніч, щоб засмічення могло повністю розчинитися.
Четвертий варіант очищення каналізаційної труби:
Нагадує перший, але час витримки набагато менший. У випускний отвір засипається сода і заливається така ж кількість оцту. Буквально через пару хвилин заливають окріп, який промиває засмічення і видаляє пробку. Рекомендується для кухонних раковин.
Очищення каналізації содою та оцтом є ефективною процедурою, яка дає хороші результати. Однак, якщо з оцтом все більш-менш зрозуміло, то застосування соди викликає сумніви. Існує три її види:
каустична (каустик, їдкий натр), хімічна формула — NaOH, є сильним лугом;
кальцинована – Na2CO3;
харчова (або питна) – NaHCO3.
Як видно, під загальною назвою "сода" використовуються три різні хімічні речовини на основі натрію. Для очищення каналізаційних труб слід використовувати каустичну соду, найбільш активний хімічний реактив.
Харчова при прочищенні каналізації практично не дає очікуваної реакції, а кальцинована має досить низьку ефективність. Примітно, що вона не має нічого спільного з кальцієм. Перед тим, як очистити каналізацію содою та оцтом, потрібно з'ясувати, яка є у вас і чи слід очікувати від неї достатнього результату.
Слід пам'ятати, що процедура усунення засмічень содою та оцтом може впливати лише на жирові нашарування. Затори з волосся або твердих частинок сміття чистити таким чином марно. Хоча іноді можна розчинити жир і просто проштовхнути пробку, яка безпечно йде по трубопроводах. З усім тим, в деяких випадках легше механічно очистити накопичені забруднення.
Якщо розглядати пристрій випускної гарнітури, то можна побачити, що Na…, засипана в злив, потрапляє максимум у сифон. Іноді набагато більше ефекту дає від'єднання сифона і промивання його в розібраному стані. Після закінчення процедури всі жирові нашарування відходять, а пластиковий вузол стає як новий.
Коли ви роздумуєте про те, як очистити каналізацію содою та оцтом у квартирі, слід спочатку розібратися, де можуть бути засмічення труб. Не в сифоні, засипати соду і лити оцет у зливи безглуздо, реактиви не досягнуть проблемної ділянки. У таких випадках треба для очищення каналізації використовувати сантехнічний трос.
Часто виникає питання про те, як розвести каустичну соду для промивання каналізації. Це важливо, оскільки каустичний розчин виготовляється з токсичної та летючої сировини, що становить певну небезпеку для шкіри рук, органів зору та дихання.
При розчиненні у рідині відбувається бурхливе підвищення температури до 60°. Тому рекомендується спочатку зробити розчин у пластмасовому відрі на 7 л на 2 кг каустика (якщо розчин потрібно менше, перерахувати). Після закінчення реакції його акуратно виливають у злив раковини. Якщо залишився, слід використовувати протягом тижня.
Для уникнення засмічення, необхідно виконати найпростіші запобіжні заходи:
встановити захисні сітки на зливні отвори;
періодично проливати окропом;
регулярно проводити очищення каналізації за допомогою соди та оцту, або розбирати випускну гарнітуру та ретельно промивати її.
Заходи не складні, але дозволяють забути про забруднення і не витрачати час на їх усунення.
Звертайтеся. Замовляйте прочищення каналізації Львів. Сантехнік швидко приїде, щоб прочистити унітаз, злив ванної та раковини. Також відеодіагностика труб, пошук протікання води, шукати підземні труби.
Чому смердить з каналізації, аератор каналізаційний.