0677630987 Послуги сантехніка у Львові. Всі види сантехнічних робіт. Прочищення каналізації цілодобово.
🚽Сучасна сантехніка часто вимагає встановлення каналізації під бетонною стяжкою. Це завдання також виникає при будівництві будинків з фундаментом з плит. Труби, закладені в підлогу, стають недоступними для демонтажу або зовнішнього ремонту. Тому сантехнічна робота повинна виконуватися якісно, з дотриманням будівельних норм і вимог. Розглянемо особливості та правила монтажу систем водовідведення під стяжкою.
Проєктування та будівництво каналізаційних мереж на підлозі здійснюється відповідно до вимог будівельних норм. Використання прихованого монтажу каналізації заборонено в наступних приміщеннях:
в тримальних конструкціях або перекриттях житлових приміщень;
в дитячих ігрових або спальних кімнатах;
медичні кабінети чи палати;
в приміщеннях для приймання їжі;
в читальних або глядацьких залах, класах, аудиторіях;
на силових ділянках, підстанціях, щитових.
Прокладання каналізаційних трубопроводів здійснюється:
всередині стін, перекриттів та інших будівельних конструкцій з заливкою бетоном (закладенням);
монтаж каналізації в стяжці підлоги, в ґрунті під перекриттям, в каналах;
між стельовою плитою та підвісними стелями;
в санітарно-технічних приміщеннях (лазні, туалети, душові);
у вертикальних чи похилих шахтах.
У квартирах або житлових будинках монтаж каналізації в стяжці або стіні робиться в спеціальних заглибленнях (лотках). Для цього товщина стін або перекриттів повинна відповідати розмірам труб. У панельних будівлях не у всіх конструкціях можуть укладатися труби, оскільки поглиблення в плитах порушує їх міцність. Прокладати каналізаційну систему дозволяється тільки у внутрішніх стінках, що не належать несучим конструкціям.
Каналізація підлоги вимагає від будівельника високої якості збірки та правильного вибору матеріалів. Необхідність прихованого укладання каналізаційних труб виникає в різних ситуаціях:
капітальний ремонт сантехніки, що вимагає каналізаційної мережі;
ремонтні роботи в приміщеннях, де проходить мережа водовідведення;
будівництво житлового будинку чи лазні.
Для отримання потрібного результату необхідно, щоб висота стелі могла легко зменшити висоту приміщення. Це важливо, оскільки каналізація в стяжці підлоги квартири не завжди робиться в поглибленні. Часто доводиться підіймати висоту долівки, що доступно тільки в досить високих приміщеннях. Товщина стяжки буде на 5-10 сантиметрів більше товщини труб. Завдання, які дозволяють виконати укладання каналів каналізації під стяжку:
усунення зайвих елементів на стінах або підлозі;
покращити планування;
забезпечити привабливий вигляд, надати можливість дизайнерського оформлення.
Крім того, для монтажу басейнів, душових кабін, унітазів з випуском підлоги та інших сантехнічних приладів та пристроїв необхідне закладення в підлозі каналізаційних труб. У площині долівки встановлюють трап, через який стоки надходять в каналізаційну систему й переносяться в колектор.
При складанні системи в лоток для каналізації в підлозі необхідно враховувати:
Трубопроводи повинні бути розміщені під нормативним ухилом. Нехтування цим правилом призведе до постійних засмічень, які буде важко усунути. Знадобиться прочистка каналізації.
Конфігурація прихованої ділянки каналізаційного трубопроводу позбавляється вигинів, викривлень та інших змін напрямку, якщо це можливо. Це зменшить навантаження та ризик появи відкладень на стінках труб. Позбавить необхідності прочищення каналізації у майбутньому.
Максимально зменшити кількість з'єднань, залитих бетонною стяжкою – ділянки каналізації, які перебувають у групі ризику.
Перед початком робіт треба накреслити детальну схему укладання трубопроводів у масштабі. Відповідно до неї виконується монтаж каналізації і вона зберігається на випадок ремонтних робіт. Схема робить простішим і швидшим пошук труб.
Ревізійні люки з виходом на поверхню стяжки.
Якщо всі вимоги будуть виконані, каналізаційні труби зможуть нормально працювати протягом багатьох років.
При проєктуванні системи каналізації враховується специфіка матеріалу каналізаційних труб. Вони будуть занурені в бетон, тому ніяких виправлень більше не буде. Слід звернути увагу на наступні фактори:
Теплове розширення матеріалів. Оскільки трубопроводи щільно залиті бетоном, вони не матимуть місця для зміни розмірів. Пластикові канали особливо небезпечні в цьому відношенні – мають високий коефіцієнт теплового розширення. Якщо шар стяжки тонкий, може виникнути тріщина або розрив поверхні;
Тримальна здатність або міцність стінок труб каналізації. Якщо використовуються чавунні канали, проблем не очікуємо. Пластикові деталі слабші й можуть не витримувати тиску бетону чи інших конструкцій. Їх посилюють гофром.
Адгезія пластикових елементів до цементу невисока. Якщо чавун добре поєднується з розчином, то ПВХ або пропіленові вироби легко відстають від нього.
З огляду на ці особливості, рекомендується використовувати чавунні каналізаційні труби. Вони надійніші, міцніші та краще з'єднуються з бетоном. Якщо будується каналізація на підлозі квартири, де не очікується великих навантажень на елементи системи, можна встановити пластикові деталі. Перед заливкою рекомендується нанести на них шар ґрунтовки «бетон контакт".
Збірка та заливка виконуються поетапно. Розглянемо, як це зробити:
Спочатку потрібно виконати робочі креслення (схему) прокладання каналізаційних труб. Не рекомендується робити його в комп'ютерних програмах, оскільки під час роботи зручніше мати схему на папері.
Підготувати інструменти та матеріали. Вам знадобляться труби, фітинги, з'єднання (якщо вони не поєднані з трубопроводами). Крім того, необхідно мати компоненти для виготовлення бетону або сухий склад для стяжки.
Якщо використовуються пластикові труби каналізації, бажано обернути їх скло тканиною або іншою ізоляцією.
Каналізація під стяжкою має більшу довжину – рекомендується укласти трубопровід у гофру (гільзу). Часто канал укладають у спеціальний цегляний лоток, який перед заливкою накривають кришкою. Цей варіант не квартирний, але підходить для приватного будинку.
Товщина перекриття дозволяє, можна труби у власний лоток, не заливаючи повну стяжку на всю площу приміщення. Цей метод часто використовується в приватних будинках з дерев'яними перекриттями. Залити шар бетону на настил з дощок не доцільно, тому використовувати окремі лотки зручніше.
Виконати розмітку мережі каналізації. При цьому, не забувайте про нахил комунікації. Для зручності рекомендується створити шаблон, за допомогою якого укладання каналізаційних систем буде здійснюватися швидше і без помилок.
Зібрати трубопровід. Змастити герметиком. Крім того, деталі з'єднуються додатковими кріпленнями. Довгі ділянки кріпляться до опори затискачами.
Заливку бетону краще починати з каналізаційного стояка. Місця з високим навантаженням, де передбачається розміщення важких предметів або переміщення людей, заливають у два шари. Спочатку роблять чорнову заливку на половину товщини. Потім кладуть армувальну сітку і заливають верхній шар стяжки.
Якщо робота проводиться в сауні, лазні чи душовій кімнаті, перед заливанням необхідно зібрати та приєднати до системи каналізаційний трап.
Укладання каналізації під бетонну стяжку потрібне у Львові – звертайтеся. Зробимо. Також виконуємо сантехнічні роботи. Сантехнік завжди на звʼязку. Прочищення каналізації Львів, відеодіагностика труб, пошук протікань води, шукати під землею траси.
Читаємо: «Дефекти каналізації багатоквартирного будинку (послуги сантехніка, сантехнік», «Як усунути протікання в унітазі на зливі в каналізацію».