Види хомутів для каналізаційної труби, способи кріплення, поради по монтажу

Прокладання каналізаційних трубопроводів у приватних будинках та на дачах − звичайна справа, адже кожна людина бажає мати комфортні умови проживання. Щоб каналізаційна система довго функціонувала без збоїв, роблячи монтаж каналізації обов’язково враховуються певні правила. Також треба користуватися правильними кріпленнями. У цій статті розповідається о кріпленні каналізаційних труб, о правилах виконання монтажу каналізаційних систем.

Відрізки каналізаційних труб кріпляться хомутами між собою, тобто фіксуються охопленням виробу. Система цього кріплення труб каналізації, крім охоплюваних елементів, включає ще й анкерне або дюбельне облаштування. Ним хомут прикріплюються до опорних елементів, до стінок може. Отже, щоб виконувати подібні роботи треба користуватися дрилю або перфораторами, а також гайковими ключами та викрутками для закручування гайок, болтів та шурупів.

 Металеві та пластикові хомути

 Хомут на каналізаційну трубу може виготовлятися як із пластиків, так і з металів. Ці варіанти мають широке застосування в сантехніці, а встановлювати їх не складно.

 До того ж чисельні виробники випускають каналізаційні труби, які мають усі необхідні елементи кріплення (муфти), куточки, відводи та інші деталі. Цим забезпечується значне полегшення споживачам процесу придбання комплектувальних, щоб облаштувати домашню каналізацію.

 Роблячи вибір, на якому матеріалі хомут укріплення каналізаційних труб зупинитися, враховується місце, де розташовані каналізаційні комунікації. Зокрема це має відношення до мереж, не захованих за стінами або будь-якими інтер’єрними елементами. У таких випадках непомітніше виглядають пластикові вироби, хоча звичайно ж, саму по собі каналізаційну систему не виставляють для загального огляду. Труби знаходяться там, де вони не видні.

Але перед усім вибір кріплення каналізаційних труб залежить дещо від іншого. Зокрема, який вид фіксації − нерухомий (глухий), а може вільний (пливучий).

 Жорстка чи пливуча фіксація

Існує пара способів, як закріпити каналізаційну трубу хомутом: 

Разом з тим продаються й кріплення, прийнятні виключно вільному, пливучому способу монтажу. Як правило, такі вироби без болтів для затягування. Однак кріпити їх найпростіше − на клямки, тому для монтажу не потрібні ніякі спеціальні пристрої.

Конструкція хомутів завжди включає спеціальні прокладки між трубами й стискальними частинами хомутів. Основне завдання прокладок − поглинання шумів від навантажень на каналізаційні труби та вібрацій, що відбуваються під час стікання стічних вод.

 Наведемо ряд правил, які актуальні під час встановлення кріплення на каналізаційну трубу.

Щоб прокладання каналізації було виконано якісно, їх слід дотримуватися. Це дозволить захищати каналізаційну систему від різноманітних деформувальних чинників, яким тією чи іншою мірою піддаються конструкційні компоненти трубопроводів: підвищеного тиску, вібрації, ризику корозійних процесів та забруднення:

Повинно забезпечуватися міцне утримання дюбелів та анкерів на хомутах. Тобто, матеріал на який вони кріпляться, не повинен тріскатися, або розфарбовуватися. Інколи навіть, при відсутності можливостей правильного закручування хомутів, використовується навіть вихідна схема укладання труб.

 

Тобто, робимо висновок. Щоб правильно прокласти каналізаційні труби у будинку треба дотримуватися вказаних вище правил.

Якщо ж потрібний якісний монтаж каналізації   у Львові звертайтеся до нас. Крім цього, здійснюємо ефективне прочищення каналізації  Львів. Також читайте, які пристрої для прочищення каналізації використовуються.