Щур у каналізації як позбутися: що робити, як боротися і вивести


Часто лунають питання — нещодавно був виявлений щур у каналізації, як позбутися навали цих гризунів? Інтелект щурів вищий, ніж у багатьох тварин (ті ж коти, наприклад, менш кмітливі).

Пацюки дуже енергійні, а бувши загнаними у безвихідь, стають агресивними та безстрашними. Про те, що гризуни є основними переносниками паразитів та різних інфекційних захворювань, знають усі. Якщо врахувати, що щури з'являються в приміщенні через сифон унітаза, і нерідко в момент використання мешканцями квартири, необхідність усунення цієї проблеми стає очевидною.

Звідки щури беруться

Пацюки в каналізації жили завжди. Для них це безпечна, тепла та досить приваблива мережа нір. Там є чим поласувати й можна потрапити будь-куди. Пацюки живуть і розмножуються в підвалах, а в систему водовідведення вони потрапляють через дірки в трубах. Вони здатні прогризти собі ходи у пластикових каналах, і навіть чавунні деталі, що проіржавіли, для них не стануть непереборною перешкодою.

Щури в каналізаційних трубах почуваються в безпеці. Пацюки добре орієнтуються у темряві. Лапки звірків з гострими кігтиками, і вони можуть підійматися стояками до 5 поверху і навіть вище. Подолати сифон унітаза для щура не складає ніяких труднощів, він просто проходить через вигин фаянсового випуску. Крім того, ці тварини із задоволенням гризуть гофру унітаза, харчуючись нею.

Що змушує щурів з'являтися у квартирах

Каналізаційний щур – це не окремий вид гризунів. Вони звичайні звірята, які мешкають у підвалах багатоквартирних будинків. Якщо їм вистачає їжі та місця для проживання, поява у квартирах – рідкість. Все-таки, дертися по стояку, зазнаючи періодичних ударів стічної води, не надто приємно, навіть для щурів.

Однак, якщо популяція звірків різко збільшується, їм починає бракувати місця та їжі. Гризуни стають агресивними, дратівливими, прагнуть залишити обжиті місця та знайти собі нові території. Вони прогризають каналізацію і відшукують зручні та безпечні ходи до сусідніх будинків, житлових квартир та інших приміщень.

Ще одна причина, через яку до квартир починають проникати щури з каналізації — встановлення в підвалах сусідніх будинків електронних відлякувачів. Вони видають ультразвук, неприємний для дрібних гризунів та кротів. Тварини відчувають занепокоєння і залишають обжиті місця, освоюючи нові території. Дуже часто поява непроханих гостей пов'язана з такою «гуманністю» компаній, що управляють, або власників навколишніх будівель. Іноді звірята розбігаються, якщо у підвалі провели дератизацію.

Щури – розумні тварини, які живуть колоніями. Якщо кілька особин потрапили у пастку, отруїлися чи отримали якісь проблеми, решта членів колонії роблять висновки. Пацюки або залишають підвал, або не підходять до отруєної принади.

Нерідко навіть правильно проведена процедура стає причиною появи небажаних сусідів в інших будинках та каналізації. Якщо у підвалі труять щурів, треба уважніше стежити за системою водовідведення та найближчим часом повторити процедуру у сусідніх будівлях. 

Що робити, якщо з’явилися щури

Найчастіше раптова поява щурів — це наслідок безглуздої гуманності або неграмотно проведеної дератизації. Відлякувати тварин марно. Пацюки вже обжили підвал. Як тільки електрон ний пристрій вийде з ладу або видалиться, гризуни повернуться. Треба точно знати, звідки щури в каналізації, як боротися з ними і як не допустити їхньої повторної появи.

Насамперед необхідно відкинути всі новомодні ідеї про цінність життя будь-якої істоти. Треба пам'ятати, – гризуни здатні рознести інфекцію на великі відстані. Вони можуть налякати людей, раптово вискакуючи з унітазів. Це часто призводить до гіпертонічних кризів або серцевих нападів у людей похилого віку, викликає істерики у дітей.

Встановлення гуманних пристроїв, типу відлякувачів чи пасток, потрібного ефекту не дасть. Щури досить розумні, щоб зрозуміти небезпеку пасток. Якщо в неї потрапить одне звірятко, інші вже ніколи в подібне пристосування не полізуть. Відлякувачі теж не вічні. Як тільки вони перестануть працювати, щури повернуться.

Тому існує лише один надійний метод боротьби — використання отрути. По підвальному приміщенню розкидають приманки, просочені отрутою. Цей спосіб дає переконливі результати. Можна використовувати котів чи собак, але їх треба десь взяти. Для того, щоб тварина почала полювати на гризунів, потрібно її виховувати у відповідних умовах, а для цього треба мати час.

Не повинно виникати жодних сумнівів. На запитання — у нас щури в трубах каналізації, що робити? — можлива лише одна правильна відповідь — знищувати. Це не означає, що треба лізти до підвалу самому. Для цього є спеціалісти. Треба негайно звернутися до організації, яка управляє будинком, щоб фахівці організували процедуру цькування щурів.

 

Важливий елемент боротьби із гризунами – профілактичні заходи. Оскільки вивести щурів з каналізації непросто, правильніше заздалегідь подбати про неможливість їхнього проникнення в систему. Проводити огляд трубопроводів, використовувати захисні сітки із міцного металу. Ними закривають вентиляційні шахти та інші можливі шляхи проникнення у житлові приміщення. Кормові ділянки (смітники, сміттєпроводи) періодично треба обробляти щурячою отрутою. Це допоможе уникнути заселення колонії та швидкого розмноження щурів. Профілактику від щурів треба проводити регулярно, разовими заходами не обійтися.

 

Потрібне прочищення каналізації Львів – телефонуйте 0677630987. Також виїзд для прочистки каналізації по області. Чистка каналізаційних труб Винники, Ременів, Дубляни, Брюховичі, Лисиничі.

 

Робимо відеодіагностику труб. Шукаємо протіканні води. Пошук підземних комунікацій. Прочистка зливових каналізацій.