0677630987 Послуги сантехніка у Львові. Всі види сантехнічних робіт. Прочищення каналізації цілодобово.
Виявляємо приховані протікання у Львові. Ремонтуємо каналізацію. Телефонуйте за вказаними на сайті номерами. Завжди допомагаємо, щоденно працюємо у Львові. Якщо в будинку протікає каналізація, ми виявляємо причини й розпочинаємо герметизацію стічних вод! Отже, чим закріпити протікання каналізації або замазати стикування. Розповідаємо послідовно.
Каналізаційні трубопроводи – безнапірна система, в якій стічні води переміщуються самопливом. Оскільки немає тиску, для правильного функціонування каналізації не потрібна особлива міцність з'єднань. Це часто призводить до занадто легковажного ставлення до якості сполук. Звідси неприємні запахи, протікання або інші несправності.
Такі випадки незручні не тільки для власника квартири, але й для сусідів з нижніх поверхів. У будь-якому випадку, коли протікає каналізація, необхідно точно визначити місце і причину виникнення проблеми. Розглянемо це питання уважніше.
Основною і єдиною причиною протікання є порушення герметичності з'єднань або стінок трубопроводів. Найчастіше каналізація тече на стику або відведенні вертикальних чи горизонтальних ділянок системи. Однак трапляються і механічні пошкодження стінок, які виникають під час ремонту каналізації, чи при недбалому монтажі каналізаційної мережі.
Більше страждають чавунні труби, які широко використовувалися при монтажі каналізації в старих радянських будинках. Чавун як матеріал має високу міцність, але велику вагу і крихкість. Будь-який удар може призвести до появи тріщини, спочатку непомітної – інколи починає витікати через кілька років.
Пластикові комунікації в цьому відношенні краще, оскільки вони мають деяку еластичність і не тріскаються від ударів. Основна причина того, що протікає пластикова каналізаційна труба – несправність гумового ущільнення в розтрубі з'єднання.
Друга причина, чому з'єднання протікає – встановлення труб з перекосом. Подібні ситуації трапляються навіть частіше, ніж механічні пошкодження. Перекоси рідко помічаються відразу, а візуальна перевірка спів вісності труб малоефективна через їх важко доступність.
Найчастіше їх визначають, якщо труба постійно протікає на ділянці стику, а механічних пошкоджень та тріщин немає. Часто про витікання повідомляють сусіди знизу, у яких вода починає капати зі стелі, викликаючи псування перекриття. У будь-якому випадку, коли каналізаційна труба протікає на стикуванні або в іншому місці, необхідно терміново усунути проблему.
Після того, як визначили причину, ви можете приступити до її усунення. Необхідно вирішити, який спосіб розвʼязання проблеми протікання слід використовувати, ніж закривати протік у трубі каналізації. Існує два основних методи:
Механічний. Встановлюються латки з гуми чи іншого ізолятора, щільно закріплені на трубі хомутом, муфтою або іншим пристосуванням.
Хімічний. Використовуються різні види герметиків: холодне зварювання, епоксидні шпаклівки тощо.
Вибір найбільш ефективного способу усунення протікання каналізації залежить від:
характеру пошкодження;
місця знаходження;
розміру дефекту та інших факторів.
Рішення про те, як замазати стики каналізаційних труб, приймається на основі:
матеріалу та розміру трубопроводу;
типу несправності;
здатності виконувати певну роботу.
Іноді немає сенсу намагатися ремонтувати, і потрібно негайно міняти трубу.
Якщо в туалеті протікає каналізація, набагато простіше усунути течію. Оскільки заміна або відведення ділянки стояка є дуже складним завданням в організаційному сенсі.
Тим більше, що стояк є загально будинковим майном і повинен бути відремонтований працівниками комунальної організації. Власник квартири, який винен у його пошкодженні, оплачує ремонт окремо.
Найбільш ефективним способом є заміна дефектного трубопроводу. Однак у деяких випадках кардинальні методи неможливі, і витікання доводиться закривати на місці. Порядок дій визначається характером і розміром пошкодження, виходячи з місця виникнення витоку.
Тріщини мають специфічну структуру у вигляді тонкої довгої щілини. Такі дефекти, як правило, мають чавунні труби, які складають загальний стояк. Оскільки в ньому постійно тече вода, каналізація є вологою і не може використовувати звичайний сантехнічний герметик.
Перед тим, як почати робити ремонт каналізації, потрібно добре просушити проблемну ділянку. Попередньо домовитися з сусідами зверху, щоб не використовувати сантехнічні прилади, особливо ванну, унітаз. Це непросто, людям важко пояснити, чому вони не повинні ходити в туалет, але інакше застосовувати герметик або холодне зварювання не має сенсу.
Просушену тріщину очищають від іржі, акуратно заповнюють обраним типом матеріалу і витримують належний час для затвердіння. Потім поверхню очищають, вирівнюють і обмотують фум-стрічкою, алюмінієвим чи мідним скотчем, або іншою липкою стрічкою.
Крім того, обходимося без герметика, якщо тріщина у каналізації розташована на відкритій ділянці трубопроводу. У таких ситуаціях усунути її можна просто обмотуючи липкою стрічкою. Головне, забезпечити щільне і рівномірне намотування без зморшок або прозорів між витками.
Важливо. Якщо користуватися хомутом треба памʼятати, що це небезпечно. Тиск на стінки може зламати чавун, і тоді проблемну ділянку доведеться міняти.
Свищ – це просто дірка, яка з'являється в будь-якій ділянці трубопроводу. Оптимальний варіант – встановлення гумової латки, притиснутої до трубопроводу тим чи іншим кріпильним засобом.
Перед замазуванням протікання в каналізаційній трубі, необхідно визначити розмір і місце перебування пошкодженої ділянки. Замазувати отвір герметиком або різними складами типу холодного зварювання в цьому випадку не доцільно, оскільки якісно підготувати проблемну ділянку трубопроводу складно.
Через постійний контакт з водою адгезія ремонтного складу до матеріалу трубопроводу швидко ослабне і свищ знову почне протікати. Тому зазвичай використовують механічні засоби герметизації каналізації, а сантехнічний герметик або скотч виступають як додаткові матеріали.
Береться металевий затискач, який затягується різьбовими з'єднаннями, або ремонтна муфта. Це циліндр, розрізаний поздовжньо, з вушками для встановлення болтів. Дві половинки стягуються між собою, надійно фіксуючи гумову латку і щільно притягуючи її до місця протікання.
Найчастіше використовуються затискачі, оскільки вони універсальні. Ремонтна муфта повинна мати певний розмір, а для хомута таких обмежень немає. Його можна встановити на чавунний або пластиковий трубопровід.
Спочатку місце протікання потрібно просушити та очистити від бруду. Потім покрити шаром герметика й обмотати фум-стрічкою. Після цього накласти гумову латку і встановити хомут.
При затягуванні слід стежити за тим, щоб патч не з'їхав убік, інакше всі зусилля будуть марними. Деякі пошкодження можна просто обмотати липкою стрічкою, але для квартир на нижніх поверхах багатоповерхових будинків краще виконати повний комплекс робіт.
Якщо потрібно знайти приховані протікання води у Львові, або шукати протікання у каналізації – ТЕЛЕФОНУЙТЕ: 0677630987. Сантехнік Львів виконує різноманітні сантехнічні роботи.
Прочищення каналізації, відеодіагностика каналізаційних труб. Послуги сантехніка Львів щодня. Обслуговування каналізаційної мережі.
Читайте: «Як позбутися неприємних запахів з каналізації»; «Який ухил каналізаційної труби має бути»; «Як усунути протікання в унітазі на зливі в каналізацію».