Каналізація будинку – монтаж каналізації будинку

Багато господарів заміської приватної власності облаштовують їх власноруч. Більшість робіт нелегко виконати самому, особливо якщо практичних та теоретичних знань немає. Але створення каналізаційної системи не таке ж й складне, і якихось особливих навичок тут не потрібно. Ця стаття допоможе виконувати такі завдання.

Перш ніж здійснювати монтаж каналізації, бажано узнати інформацію о її різновидах, зупинитися на найбільш відповідній конструкції та придбати матеріали на її будівництво.

 Види каналізаційних систем

Виділяються кілька типів автономних каналізацій:

Монтаж каналізації з септиком відмінно підходить майданчикам з високим рівнем ґрунтових вод. Адже фільтраційні поля у цьому випадку не можна створювати. Купляючи бак, враховувати треба товщину стін та об'єм. Для розрахування обсягу септика, визначається середня кількість води, яку використовують мешканці будівлі за добу.

Враховуючи оплату роботи асенізаторів за виклик, а не за обсяг, потрібно до мінімуму зведення кількості викликів. У середній асенізаційній машині об'єм ≈ 8 м³, тому септик більшим потрібно обладнувати. Звичайно, і вартість величезних баків вища, але ціна повністю виправдовується.

На функціонування бака завжди впливатиме товщина його стінок: занадто тонкими не забезпечується достатня конструктивна жорсткість. Тому велика куча землі над баком його просто розчавлює. У тонкостінних септиках зазвичай необхідно залишати ≈ 30 % стоків.

Встановлювати септик бажано до доріг ближче, щоб до нього безперешкодно під’їжджав автомобіль. Багато домовласників вважає, що краще зекономити на викликах асенізаторів − використовувати септики тільки для туалетних відходів, відправляючи забруднені води з ванни та кухонь на городи. Цього не треба робити − побутова хімія з цієї води негативно діє на ґрунти.

Станція глибокого біологічного очищення. Характеризується гарною результативністю і виконує досить багато завдань, але примхлива. В принципі аналогічна септику, але більш сучасна та складна. Станція біологічного очищення, забезпечуючи достатній рівень очищення стоків, здійснює їх відведення на земельні ділянки чи інші місця.

 Вибір системи каналізації

 При підбиранні оптимальної конструкції каналізації, першочергово з'ясовується розмір обсягів стоків якими буде займатися каналізаційна система. Навіщо? У багатьох мережах перероблення відходів виконується спеціально виведеними біологічними бактеріями. Якщо вони залишаються тривалий період часу голодні (їжа не поступає), не зможуть надалі працювати. Тому, вибираючи систему каналізації враховується регулярність та тривалість перебування людей у будинках.

Також, каналізаційні системи є:

Звичайно, найбільшу ефективність має перший тип − і за обсягом, і за темпом перероблювання. Але такі конструкції потребують помпи або компресора, що перекачує стічні води. Тому без електроенергії вони не працюють.

В незалежних системах переміщення рідини відбувається своїм ходом, але процесу очищення більше часу необхідно. Для правильної роботи цієї каналізаційної системи обсяг бака втричі має більшим бути.

Технологія очищення стоків

 Усі стічні рідини під впливом гравітаційних сил, або примусового процесу опиняються у першому відділу септика. У ньому відстоюються. Саме там первинно розпадаються відходи: підняття на поверхню речовин меншої питомої ваги, на дно опускаються тверді частки.

На другому етапі стоки надходять у наступний відсік з анаеробними бактеріями, яким у процесі життєдіяльності не потрібен кисень. Тут є фільтр, через нього пропускаються відходи. Саме на ньому присутні бактерії, тому тут йде основне очищення. Потрапляючи до другого відсіку, стічні води відстоюються, все очищається.

На першочерговій стадії оброблення у всіх видах септиків подібні процеси можуть працювати по різному. Наприклад, після другого відсіку ще фільтр для очищення стоків.

У третьому відсіку осідають частинки відходів, досі не розкладені, потім вода надходить на фільтраційні ділянки або у каналізаційні колодязі. Але, третіх відсіків можна і не ставити. Тоді рідина, очищена у попередніх відділах, потрапляє на гравійні біофільтри й вбирається у ґрунт.

 Існують й інші види використовуваних фільтрів, що характеризуються наявністю аеробної бактерії. Таким мікроорганізмам потрібна наявність кисню. У цих конструкціях очищення стоків у перших відсіках та в анаеробних фільтрах, після залишки відходів потрапляють в повітряні баки, куди примусово потрапляє повітря, завдяки чому бактерії живуть.

У подібних пристроях часто користуються активним мулом, завдяки якому аеробні бактерії забезпечуються необхідним харчуванням. Вони у цих середовищах почуваються досить зручно. Аеробні бактерії є окиснювачами відходів з органіки, тому така каналізаційна система дозволяє обробляння органічних стоків одночасно парою видів мікроорганізмів. Цим забезпечується висока якість очищення.

Існують і такі станції біологічного чищення, де один відсік має обидва типи працюючих бактерій. Це − «реактор змінної дії». Мікроорганізми в такому варіанті, залежно від кисню (його наявність), здатні пристосовуватись до різних середовищ. Спочатку відсік без повітряний, але потім йде примусова аерація, і бактерії починають працювати. Після припинення подавання повітря, відходи знову перероблюються анаеробними мікроорганізмами.

Професіоналами такі види очищення стічних вод вважаються найефективнішими. Плюс ще і в тому, що каналізація з бактеріями двох видів, комфортна і компактна.

 Монтаж каналізаційної системи своїми руками

 Комфортні умови проживання на заміських ділянках залежать від функціонування очисних систем. Під час проектування, ремонту, чи монтажу каналізаційної системи виникають питання. Відповіді на них впливають на подальші роботи. Особливо це важливо тоді, коли немає досвіду участі у ремонтно-будівельних роботах, і потрібні підказки. Самостійно виконувати роботи – це вкрай відповідально і сміливо.

 

Пропонуємо звертатися до нас, щоб уникнути неприємних ситуацій. Виконується: монтаж каналізації у Львові 0677630987; сантехнічні роботи  складні та легкі; прочищення каналізації Львів. Телефонуйте.

Як позбутися неприємного запаху в трубах каналізації .

Який має бути кут ухилу каналізаційної труби – правила з практики

Встановлення раковини.