0677630987 Послуги сантехніка у Львові. Всі види сантехнічних робіт. Прочищення каналізації цілодобово.
Фекальний насос (каналізаційний насос) – система, що відкачує і перекачує з одного місця в інше щільні та в'язкі рідини, стічні води, фекальні маси, каналізаційні стоки (в тому числі зі сторонніми твердими частинками різної фракції). Для перекачування рідин з твердими включеннями призначені фекальні насоси з подрібнювачем.
Фекальні насоси – відцентрові насоси зі спеціальною конструкцією, що забезпечує проходження твердих частинок без засмічення помпи.
Фекальний насос (каналізаційна помпа) – пристрій призначений щоб перекачувати побутові, комунальні або промислові стічні води з забруднюючими речовинами, матеріалами і навіть предметами, які в них можуть бути присутніми.
Насоси для фекальних та інших вод відкачують рідину з різних водойм, включаючи вуличні басейни. Воду з таких джерел використовують для поливу городу. Мул й органічні частинки є відмінним добривом.
Фекальні насоси здійснюють перекачування стічних вод з об’єктів без доступу до центральної каналізації. Це – заміські будинки, котеджі, дачі, а також окремі будівлі та споруди.
Використання фекального подрібнювального насоса:
у будинках зі значною кількістю користувачів каналізації, де не вдається контролювати якість відходів, що скидаються;
побутові фекальні насоси часто розміщують на кухні, де в злив під час миття посуду можуть потрапити залишки їжі.
Обов'язково потрібні фекальні насоси для каналізації, якщо в системі є труби з невеликим перетином – до 5 см. Хоча це і порушення норм монтажу каналізації, врятувати мережу можна, але тільки при використанні каналізаційної помпи.
Назва цих пристроїв сприяла зміцненню думки про те, що вони використовуються виключно в каналізаційних системах. Але це далеко не так. Використання фекальних насосів також актуально, наприклад, на виробництві та в сільському господарстві для відкачування відходів, стічних і технічних вод або інших рідин з дренажних систем.
Також це обладнання використовується для підключення тимчасової каналізації або для відведення фекалій у раніше не залучених приміщеннях.
Під час проведення різного роду ремонтних робіт сучасні фекальні насоси відмінно замінюють собою каналізацію. Пристрій зручний тим, що при його застосуванні не засмічується трубопровід завдяки високому тиску під час відкачування.
Може бути різною, але в будь-якому випадку вона є компактною. Основні складові фекального насоса:
основа;
корпус;
пульт керування;
кабель живлення;
двигун (електричний, бензиновий);
вузол помповий.
У нижній частині насоса розташовані всмоктувальні отвори.
Почнемо з робочого колеса (крильчатки), одного з найважливіших компонентів гідравліки. Воно безпосередньо впливає на всі основні характеристики фекального насоса. Крильчатка обертається в потоці рідини, передаючи їй енергію від двигуна. Простіше кажучи, крильчатка розганяє рідину. Найбільш часто використовувані типи робочих коліс:
канальне (закрите) – одноканалові, багатоканальне;
вихрове (відкрите);
напіввідкрите;
гвинтове.
Найкращі «не забивні» і водночас «ненажерливіші» з точки зору енергоспоживання — це насоси фекальні з вихровою крильчаткою. Найенергоефективніші на чистій воді й разом з тим найбільш «легко забиваються» на стічних водах — це фекальні насоси з багатоканальною крильчаткою. Решта знаходяться десь між ними, балансують між ККД і стійкістю до забивання. Чому так?
Канальне робоче колесо знаходиться в найбільш тісному контакті з рідиною — весь потік проходить через нього, через канал (канали) всередині обертового робочого колеса. Звідси його назви — канальне або закрите. І головний недолік — якщо з потоком рідини прийде щось досить велике і застрягне всередині крильчатки, воно перекриє потік і може обертатися разом з крильчаткою вічно.
Багатоканальна крильчатка погана ще й тим, що вхідний потік розділяється всередині на кілька менших (за кількістю каналів) перегородками-лопастями. За кожну з яких можуть і будуть чіплятися ганчірки, нитки, мотузки, жіночі гігієнічні приналежності… Крім того, наявність лопатей-перегородок зменшує вільний прохід, тобто максимальний розмір предмета, який може пройти через помпу.
Одноканалова крильчатка, особливо сучасні її варіанти, досить непогана, добре збалансована механічно. Забезпечує тиху роботу насоса і здатна впоратися з багатьма видами сміття. У добре сконструйованому одноканаловому робочому колесі канал не має звужень, в розрізі схожий на вигнуту трубу постійного (розширюваного) перетину з гладкими стінками. Шансів зачепитися по дорозі за що-небудь у сміття вкрай мало. Начебто все ідеально.
Але канал зігнутий! Уявіть, що в каналізацію потрапила пластикова пляшка від напоїв, або з напоєм, чимось іншим – загвинчена і досить тверда та пружна. Або банка від пива, чи з пивом. Ідеальна пробка для канального робочого колеса! Майже гарантована проблема.
У простішому випадку це може бути викинута з тарілки кістка. Вона не перекриє весь потік, але після того, як застрягне, на неї почне чіплятися і намотуватися ще сміття, поступово зменшуючи прохід. У сільському господарстві таким складним для канального робочого колеса може бути гній, змішаний з підстилкою для тварин і тріскою в стічних водах; в переробній промисловості — відходи м'ясного виробництва, і так далі.
Гарне напіввідкрите робоче колесо впорається з такою проблемою на раз-два. Олов'яна, пластикова пляшка буде розірвана на шматки й викинута разом з рідиною. І, що характерно, величина вільного проходу у цього апарата з напіввідкритою крильчаткою може бути у два-три рази менше, ніж у канального, в якому застрягне та ж пляшка або вовна.
Саме тому величина вільного проходу не може бути однозначним показником «незабивності» фекального насоса. Варто зазначити, що гідравлічний ККД кращих зразків фекальних насосів з напіввідкритою крильчаткою співмірний з гідравлічним ККД насосів з канальною крильчаткою. А в деяких випадках і зовсім не поступається йому.
Вихрове робоче колесо слабше за інших взаємодіє з потоком рідини. На відміну від напіввідкритого, де більша частина потоку проходить між лопатями, воно максимально відсунуте вглиб, щоб не перегороджувати шлях рідини від вхідного патрубка до вихідного.
В англомовній літературі поряд з терміном "vortex impeller" (вихрове робоче колесо) використовується також "recessed impeller" (поглиблене або втоплене робоче колесо). Ця особливість пояснює і низький гідравлічний ККД таких пристроїв, і невисоке значення максимального напору. І завдяки їй же досягається максимальна «незабивність» — ніяких перешкод на шляху рідини всередині насоса немає.
Гвинтове робоче колесо близьке до одноканалового за «незабивністю» і коефіцієнтом корисної дії. Разом з тим у нього кращий параметр NPSH (чистий гідравлічний напір), що може бути дуже важливим за певних умов.
Працює наступним чином. При запуску електродвигуна починається обертання ведучого валу. Ним обертається робоче колесо, створюючи всередині камери нагнітання завихрень відцентрової властивості. Це стимулює всмоктування рідини всередину, де вона очищається, фільтрується і транспортується в задане місце зливу.
Вода (відкачується, чи перекачується) під певним тиском потрапляє у спеціальну місткість. За допомогою насосного вузла вона надходить на всмоктувальний патрубок, а з патрубка, що нагнітає, вона утилізується в каналізацію або інше місце.
Фекальні насоси можуть бути: автоматичними, ручними або дворежимними. Дворежимний має вилку, яка дозволяє використовувати його:
в ручному режимі, коли обходить перемикач і підключається безпосередньо до розетки;
автоматичний, при цьому фекальна помпа підʼєднується через плаваючий перемикач і працює тільки коли його увімкнено.
Наявність сторонніх предметів і матеріалів у стічних рідинах ускладнює роботу фекального насоса і накладає особливі вимоги на його конструкцію.
Матеріалом для виготовлення фекальних насосів може служити нержавіюча сталь, чавун і пластик. Сталеві вироби мають високу ціну, але зате довговічні та з великим експлуатаційним ресурсом.
Чавунні моделі зі значною вагою, що впливає на монтаж фекального насоса й обслуговування. За вартістю у них проміжне місце між сталевими й пластиковими екземплярами. Пластикові фекальні насоси найдешевші та виготовляються з різних видів пластмас.
Поверхневі каналізаційні насоси встановлюються поза місткістю поблизу місця відкачування. У них низька пропускна здатність стосовно включень (до 0,5 см), які вони можуть пропускати. Відрізняються мобільністю, оскільки ївстановлюються в різних локаціях. При покупці слід звертати увагу на довжину шлангів (зазвичай вона не перевищує 7 м).
Напівзанурювальні фекальні насоси також обмежені за розмірами пропущених домішок. Розташовуються в рідині в нижній частині на спеціальному поплавку, який контролює їх розташування.
Занурювальні фекальні насоси повністю опускаються в рідину, що відкачується. Мають поплавок для рівня стоків. Найбільш часто зустрічаються на виробництві й в побуті саме фекальні занурювальні насоси. Головна їх перевага – вони не створюють шуму і вібрацій, які негативно впливають на організм людини. Таким обладнанням відкачують відходи, що містять в собі волокнисті та тверді частинки.
У моделей з різальним механізмом є перевага. Фекальний насос з подрібнювачем може подрібнювати органічні домішки до однорідної маси. Це полегшує транспортування стічних вод. Типи ножів, що ріжуть, наступні:
сама крильчатка з різальною кромкою;
у конструкції дволопатевий ніж з розташованими перпендикулярно лезами;
три леза, які притиснуті до спеціальної мембрани.
Крильчатка є найдешевшим варіантом подрібнювача, але продуктивність у насосів з нею найнижча. Недоліком таких фекальних насосів з подрібнювачем є те, що у крильчатки отвір, в який заходить вода і фекалії. Його розмір може бути маленьким і тому великі частинки можуть не прокачатися. Такі насоси фекальні з ріжучою кромкою підходять для закритих ям, в яких стікають стоки з умивальника, ванни, душової кабіни й туалету.
Ніж, якщо він є, знаходиться перед отвором, в який надходить вода і частинки. Обертається за годинниковою стрілкою, а його гострі кінці перемелюють все, перш ніж зайти в отвори. Таким пристроям не страшна густа рідина. Не лякають їх відкриті ями, підвищений вміст піску (грудки), а також папір (сигаретні пачки), серветки, предмети особистої гігієни та інше.
Недолік – якщо фекальний насос з подрібнювачем буде постійно знаходитися в ямі, потрібно підточувати ніж через півтора року. Робоча потужність фекальних насосів з ножем для безперебійної роботи повинна бути не менше 1100 Вт.
Ніж з парою лез, розташованою перпендикулярно один одному більш надійний і продуктивний.
Однак найбільш просунутим є поєднання трьох різальних лез і перфорованого диска. Проходячи через такий подрібнювач, тверді фекальні фракції перетворюються на однорідну перемелену масу.
Механізм подрібнення працює як для фекалій, так і для багатьох органічних компонентів. Серед органіки, яку він здатний подрібнити:
опале листя, трава та інші рослини.
харчові відходи.
Більшості людей, які мають приватний будинок, підходять каналізаційні помпи з різальною кромкою. Але для фермерського господарства, або відкритої ями потрібно взяти фекальний насос з ножем.
При виборі фекального насоса потрібно враховувати показники:
Перший — це робоча температура насоса, тобто температура зливних стоків.
Насосне обладнання для каналізації може бути розраховане:
на роботу тільки з холодною і теплою водою до +45°С;
призначене для перекачування стоків з температурою до +90°С.
Для відкачування води з льоху і фекальних нечистот з вуличного септика достатньо насоса першої категорії. А ось для безперебійного функціонування в складі примусової каналізації з масою сантехніки в будинку доведеться підбирати модель з другої групи.
Автоматика, подрібнювач і матеріал корпусу.
Постійно відстежувати стан фекального насоса і керувати його роботою вручну — означає нераціонально витрачати свій час. Адже завжди повно інших занять. Тому техніку слід відразу підбирати з поплавком і термореле.
Перший контролюватиме рівень стоків у ямі (звідки відкачування), вимикаючи/вмикаючи пристрій за потреби, а другий запобігатиме перегріванню електродвигуна.
Деякі фекальні насоси здатні впоратися з твердими відходами й камінчиками без подрібнювача. Але тільки наявність різального механізму гарантує такій техніці тривалий термін служби.
За матеріалом корпусу насос для відкачування каналізаційних стоків найкраще вибирати з металу. Нержавіюча сталь і чавун прослужать в рази довше, ніж пластик. Особливо цей нюанс важливий для занурювальної техніки, яка постійно знаходиться в агресивних за складом брудних водах.
Висота підйому, потужність та електропостачання.
Чим вище зазначена в паспорті продуктивність, тим швидше фекальний насос перекачує стоки. Однак і тим більше споживає електроенергії. Вигрібна яма на дачі рідко коли робиться об'ємною, тому для роботи на дачній ділянці часто вистачає малопотужного агрегату. Він викачує стоки не за 5 хвилин, а за 20, але і поспішати нікуди.
Оптимальний для дачі (невеликого будинку) варіант фекального насоса за потужністю — 400–500 Вт. Це продуктивність в районі 140-160 л/хв. Такі робочі характеристики дозволять легко впоратися і з відкачуванням нечистот зі зливної або вигрібної ями, і з позбавленням від зайвої води в погребі.
Цифри напору показують максимальну висоту, на яку насосне обладнання по напірній трубі здатне підняти рідину з фекаліями. Але при розрахунку цього показника необхідно враховувати не тільки вертикальну ділянку магістралі, а й горизонтальну.
Крім того, впливає на це атмосферний тиск, матеріал виготовлення і перетин труб. А також температура стоків і розмір домішок в них. У спрощеному розрахунку потрібного напору метраж горизонтальної ділянки ділиться на десять і додається до довжини вертикального відрізка труби. А потім все це збільшується на 20-25% – отримана цифра повинна бути меншою за зазначену в техпаспорті (+).
Деякі моделі каналізаційних насосів розраховані на живлення від однофазної мережі, а інші — від трифазної. Перші дешевші. Як правило, для дачі рекомендується вибирати саме такий фекальний насос. Він менше викличе проблем з підключенням до електромережі. А при необхідності його можна живити й від портативного генератора.
Вплив подрібнювача на надійність роботи каналізаційного насоса
Подрібнювач сміття, встановлений на вході насоса (обертається на одному валу з крильчаткою) частіше використовується в невеликих заглибних фекальних насосах. Наприклад, у приватному секторі.
Рішення трохи спірне. По-перше, велика ймовірність намотування ниток або інших волокон на різні елементи конструкції аж до повного блокування обертання валу. По-друге, механізм подрібнювача створює опір потоку рідини, що негативно впливає на загальний ККД насоса.
Люди в усьому світі стурбовані економією енергоресурсів, скороченням викидів парникових газів, глобальним потеплінням та іншими пов'язаними з цим питаннями. Навіть якщо ви не входите до їх числа, вам напевно не байдужі цифри у рахунку за електроенергію і ви захочете, щоб каналізаційна помпа споживала якомога менше.
І тут криється перший конфлікт — в більшості випадків підвищуючи «незабивність» фекального насоса, конструктори жертвують його енергоефективністю. Іншими словами, каналізаційний насос з більш «незабивною» конструкцією має гірший гідравлічний коефіцієнт корисної дії (ККД). Майже завжди. Тобто, в загальному випадку стоїть вибір:
Поставити менш незасмічений фекальний насос і буде нижча плата за електроенергію, коли він працює нормально. Але частіше треба терпіти зупинки через засмічення, платити за прочищення пристрою (ну або самому часто виконувати цю не дуже приємну роботу).
Поставити більш незасмічений фекальний насос, тратитися на електричну енергію електроенергію, коли він працює нормально. Зато економити на очищенні пристрою (ну і свої нерви, звичайно).
І завдання було б простим, якби хтось зміг би точно сказати, як часто саме у конкретних умовах кожен окремий фекальний насос доведеться прочищати. Тоді за допомогою простої математики можна було б скласти витрати на електроенергію та на обслуговування/очищення каналізаційного насоса і вибрати найкраще.
Але такого не буває. Мало того, це дві крайності — коли фекальний насос працює нормально і коли він забитий. А уявіть собі ситуацію – каналізаційна помпа частково засмічена, але ще якось справляється зі своєю функцією. Споживання енергії в цьому випадку буде набагато гіршим, ніж при нормальній роботі фекального насоса. Причому невідомо, скільки саме він буде тоді споживати.
Що стосується міри «незабивності» каналізаційних насосів. Чи існує одиниця вимірювання «незабивності» фекальних насосів? Відповідь «Ні, її немає!».
Один зі способів підвищити «незабивність» фекального насоса — це збільшити його вільний прохід, щоб через нього могли пройти більші предмети. На практиці його вважають рівним максимальному розміру твердої кулі, здатної пройти крізь фекальний насос.
Тому фірми-виробники каналізаційних насосів, які пішли таким шляхом підвищення «незабивності», всіляко намагаються нав'язати споживачам саме розмір вільного проходу як міри «незабивності» насоса. Їм так вигідно. Але не споживачам.
Збільшення вільного проходу зовсім не єдиний спосіб підвищити стійкість каналізаційного насоса до засмічення, і його розмір далеко не єдиний чинник, що впливає на те, як фекальний насос справляється із забрудненнями.
Є купа прикладів, коли фекальна помпа з великим вільним проходом заб'ється, а каналізаційний насос з меншим вільним проходом буде чудово працювати. Тому потрібно подивитися, які конструктивні рішення застосовуються в гідравлічній частині фекальних насосів.
Сучасний ринок відкриває широкі горизонти для вибору фекальних насосів, оснащених подрібнювачами. Продукція імпортного виробництва, у великій кількості присутня на сучасному ринку. Основними постачальниками фекальних насосів є німецькі, італійські, іспанські фірми.
Grundfos. Серед кращих виробників на перших місцях рейтингу. Німці досягли успіху в розробці та виробництві насосів різного призначення. Не обійшлося без німецьких ідей і у виробництві фекального обладнання з подрібнювачем.
Їхня модель фекальний насос Grundfos Seg, створена для професійного використання, вдало підходить для звичайного приватного господарства. Попри чавунний корпус апарату, його легко транспортувати з одного місця в інше.
Електродвигун наділений чутливою системою захисту від перегріву і коротких замикань. Є регулятор швидкості обертання ротора електродвигуна. При максимальній робочій потужності 0,9 кВт дає напір не менше 15 м. Занурюється на глибину до 10 метрів.
Герц. Наступний найкращий представник апаратів, що відкачують рідину, — черговий німецький винахід, цього разу від фірми Herz. Модель WRS25/11 має високий попит через надійність, довговічність, зносостійкість. Особливістю є виконання під застосування в екстремальних умовах.
Фекальні насоси німецького виробника Herz приваблюють відмінними експлуатаційними якостями, практичністю і широким асортиментом, що дозволяє вибрати обладнання для відкачування будь-якого об'єму
Фекальний насос від фірми Herz забезпечує продуктивність до 260 л/хв, створює напір до 14 м і може занурюватися на глибину 8 метрів. Вага апарата 31 кг через чавунний корпус і сталеві робочі деталі. Обмотка електродвигуна має клас ізоляції «В».
Потужний пристрій італійського виробника — фекальний насос Calpeda GMG з подрібнювачем з механізмом самозаточування. Техніка, термін служби якої залежить тільки від природного зносу деталей. Фекальний насос з самозаточувальним подрібнювачем призначений для експлуатації в екстремальних умовах. Конструкція дозволяє занурення на глибину до 20 метрів. Під час експлуатації створюється напір до 40 м. Показник продуктивності — 16 куб/год.
На закінчення можна сказати, що фекальний насос є важливим елементом системи каналізації для об’єктів без доступу до центральної каналізації. Правильний вибір і експлуатація каналізаційної помпи забезпечує ефективну і надійну роботу всієї системи – є основою комфортного життя в заміському будинку, котеджі або іншій будівлі.
Який фекальний насос ставити?
Якщо у стічних водах точно не буде довгих твердих предметів, то найкраще поставити каналізаційний насос з канальним або гвинтовим робочим колесом.
Передбачені довгі тверді включення – вигідніше взяти насос з напіввідкритим робочим колесом.
Потрібно будь-якою ціною перекачувати дуже проблемні стоки, з якими напіввідкрите робоче колесо не в змозі впоратися – каналізаційний насос з вихровим колесом буде єдиним можливим вибором.
У каналізацію потрапляють виключно відходи харчові відходи та продукти життєдіяльності людей, і гарантовано не потраплять нитки, ганчірки та подібні речі – можна застосувати насос з подрібнювачем на вході.
Матеріал корпусу – краще вибирати металевий фекальний насос – довше прослужить (особливо занурювальний фекальний насос).
Для заміського будинку краще вибирати пристрій з живленням від однофазної мережі.
Довгі тверді предмети — це пластикові пляшки, банки з-під напоїв, тріски, тонкі гілки та подібні їм речі. Сталева арматура здатна пошкодити будь-який насос, якщо в нього потрапить.
Якщо потрібний сантехнік у Львові – телефонуйте. Надаються послуги сантехніка Львів та Винники, Дубляни. Ремонт сантехніки, встановлення унітаза та ванної. Установка душової кабінки, заміна змішувача. Прочищення каналізації Львів. Відеодіагностика труб каналізації. Пошук протікання води. Майстер сантехнік щоденно.
«Як позбутися неприємного запаху в трубах каналізації». «Прочистка зливової каналізації».
Як вибрати фекальний насос: skvagina.com.ua/ua/blog/kak-vybrat-fekalnyj-nasos.html
Фекальные насосы для канализации. URL: saucyintruder.org/cto-takoe-fekalnyj-nasos-kak-vybrat-fekalnyj-nasos-opisanie-video/ (дата звернення: 16.09.2024).
Фекальные насосы: назначение, классификация, особенности: pumpland.ru/blog-fekalnye-nasosy
Фекальный насос: устройство, применение и особенности работы: progresstyt.com.ua/blog/fekalnyy-nasos-ustroystvo-primenenie-i-osobennosti-raboty
Что такое фекальный насос? Как выбрать?: fontan.org.ua/news/whyFekal
Фекальный насос, канализационный насос: nasos.ua/ru/fekalny-nasos
Какие бывают режущие элементы у насосов фекальных: master.com.ua/fekalnye-nasosy-otlichie-nozh-i-rezhushaya-kromka
Що може качати фекальний насос?
Фекальні насоси, як правило, використовуються для відкачування фекальних каналізаційних стоків. Це – густа рідина, в'язка маса. Часто містить волокнисті грудки з вовни, волосся або тканини.
Як довго може працювати фекальний насос?
Стандартні фекальні помпи розраховані на максимальну частоту включень не більше 20 на годину при терміні експлуатації між технічними обслуговуваннями не більше 3000 годин.
Чи можна перекачувати фекальним насосом чисту воду?
Фекальні насоси застосовують, щоб відводити сильно забруднені води вигрібних ям, септиків, зливової каналізації. Також ними перекачують чисту воду.
Чи можна включити фекальний насос без води?
Виробники помп вказують, що експлуатація насоса без рідини не допускається.
«Сухий хід» легко ідентифікувати, якщо розібрати пристрій. До гарантійного випадку він не відноситься!
Чи можна використовувати дренажний насос замість фекального?
Фекальні насоси здатні перекачувати гарячі рідини. Дренажний апарат не призначений для цього. Фекальний насос замість дренажного використовується. Але навпаки не можна. Оскільки дренажні помпи не впораються з поставленим завданням.
Який шланг краще для фекального насоса?
Оскільки цими пристроями відкачуються брудні та в'язкі рідини, потрібно щоб патрубки витримували тиск ≥ 6 атм. Рекомендовано користуватися армованими, чи гофрованими рукавами, розрахованими на 8-25 атм. З великим внутрішнім діаметром (25 мм, 32, 40, 50).
Чи можна використовувати фекальний насос для поливу?
Якщо джерело дуже забруднене використовується фекальний насос зі здатністю перекачувати навіть мул.
Чим відрізняється дренажний насос від фекального? У чому різниця між фекальним і дренажним насосом?
Механізм дренажної помпи пропускає через себе всю воду. Фекальні помпи відкачують рідину через спеціальні штуцери. Вони встановлюються в різних частинах обладнання і забезпечують транспортування стоків. Через вихідний патрубок система випускає забруднені рідини.
Дренажний відкачує воду, у якій можуть міститися тверді частинки – дрібні камінці чи пісок. Але розміром не більше 5-12 мм. Фекальний насос перекачує рідини густої, тягучої, каламутної або маслянистої текстури. Але не з дрібними твердими частками.
Як довго може працювати фекальний насос?
Стандартні апарати для водовідведення розраховані на максимальну частоту включень ≤ 20 на годину при терміні експлуатації між ТО не більше 3000 годин.
Які види фекальних насосів бувають?
Занурювальні. Повністю знаходяться в робочому середовищі.
Напівзанурювальні. Всмоктувальна частина знаходиться на значній відстані від електродвигуна.
Поверхневі. Пристрій розташований поруч з резервуаром і з'єднується з ним шлангом, який занурюється в рідину.
Для чого потрібен фекальний насос?
Крім транспортування каналізаційних стоків, такі помпи використовуються для видалення вмісту септиків і вигрібних ям, очищення від мулистих відкладень, відкачування зливових канав тощо.
Як зберігати фекальний насос взимку?
Зберігати фекальну помпу необхідно в приміщенні, яке виключає потрапляння атмосферних опадів і має температуру повітря не нижче +5 ºС.
Як закріпити фекальний насос?
Апарат встановлюють на дно ями, коли знаємо, що воно тверде та рівне. Це дозволить надійно встановити фекальний насос – перекосу не буде, і падіння не відбудеться. При сумнівній якості поверхні пристрій підвішується на міцному сталевому чи нейлоновому тросі на відстані ≥ 15 см від дна.
Що таке насос фекальний з подрібнювачем?
Використовується у каналізаційних мережах у які можуть попадати сторонні тверді частинки, або інші речовини високої щільності. Він подрібнює тверді домішки, шматочки пластику, невеликі вироби із бляшаних металів, засоби гігієни, що потрапляють в унітаз.
Але треба враховувати, що розсікати каміння та інші жорсткі включення фекальні насоси не можуть. Подрібнювач – це гострий лопатевий ніж (чи ножі)(як у м’ясорубки) на вході насосного агрегату. Запускаються ножі тоді, коли на мембрану здійснюється вплив в'язкої фекальної маси.