0677630987 Послуги сантехніка у Львові. Всі види сантехнічних робіт. Прочищення каналізації цілодобово.
Щоб виконати прихований монтаж каналізаційних труб необхідно виконати штроблення стін під каналізацію. Це трудомістка і дуже брудна процедура. Вимагає акуратності та дотримання певних правил. Основне завдання – збереження міцності стін. Будь-яке втручання в тримальні або опорні елементи може призвести до ослаблення всіх конструкцій. Будуть сумні наслідки, аж до обвалення. Тому перед початком цих сантехнічних робіт необхідно уважно вивчити технологію та провести ретельний аналіз наявних конструкцій. Розглянемо питання докладніше.
Прихований монтаж труб каналізаційних – це встановлення трубопроводів з заглибленням у площину стін. Після обробки не залишається жодних слідів від трубопроводів. Це дозволяє отримати рівні стіни, акуратний вигляд приміщення та будь-якого типу облаштування. Якщо встановлюються великі панелі, відсутність зайвих елементів або комунікацій значно покращує інтер'єр.
Але каналізація в штробі стає недоступною для ремонту чи очищення. Якщо потрібно замінити труби, мусимо руйнувати облицювання по лінії прокладки мережі. Тому слід використовувати міцні й надійні каналізаційні труби, робити якісні з'єднання.
Для прихованого укладання каналізаційних трубопроводів треба робити поглиблення в площині стін. Мовою будівельників ця процедура називається "штроблення стін під каналізацію". Це процес виготовлення траси для укладання трубопроводів (прокладання технологічних порожнин, які призначені для розташування прихованої комунікації). Використовуються різні інструменти:
штроборіз;
перфоратор;
болгарка з алмазним диском;
відбійний молоток.
Слід пам'ятати, що виготовлення трас для укладання труб є втручанням у конструктивні елементи будинку. Виникає довге поглиблення, що суттєво зменшує товщину стіни та її міцність. Відповідно, знижується носійна здатність, можливість витримувати робочі навантаження. Тому важливо заздалегідь обстежити стіни і визначити, наскільки можна зробити прихований монтаж каналізації в цих умовах.
Плюси закладення каналізації в стіну в штробу:
каналізаційні труби водовідведення зникають з поля зору;
стінки можуть облаштовуватися великими штучними елементами без підрізання;
можна застосовувати декоративні панелі з плитки або інших матеріалів;
площини стін стають рівними, акуратними.
Недоліки монтажу каналізації зі штробленням стін:
процес є тривалим і трудомістким;
необхідно використовувати спеціальний інструмент;
дозволяється використовувати лише перегородки для прихованого монтажу, робити штроби в несучих стінах під каналізацію заборонено будівельними правилами та нормами.
Труби каналізації досить великі, тому здатні значно послабити стіни. Іноді товщина перегородок занадто мала для такого способу укладання каналізації. Рекомендується попередньо отримати всю необхідну інформацію о конструкції будинку, складі носійних конструкцій та інші відомості. Інакше можна отримати міну уповільненої дії, яка рано чи пізно зруйнує стіну або завдасть непоправної шкоди.
Часте і цілком обґрунтоване питання: чи можна штробити опорні стіни в монолітному будинку під каналізацію? Пошук інформації з цього приводу є складним, однак відомо – дозволяється штробити тільки вертикальні канали глибиною не більше 20 мм.
Для прихованого монтажу каналізації необхідно робити горизонтальні траси, глибина яких повинна перевищувати трубний діаметр приблизно на 5 мм. Це означає, що прихована установка водовідведення в опорні конструкції неможлива.
Однак каналізація рідко розміщується вздовж зовнішніх площин. Наприклад, штробування стін у панельному будинку під каналізацію найчастіше відбувається по поздовжній перегородці санітарного вузла. Вона не є оперним елементом, тому прохід на трасі для укладання трубопроводів в ній дозволяється.
Причина обмеження глибини штроби полягає в структурі плит. Арматурний каркас знаходиться під захисним бетонним шаром, товщиною до 3 см на тримальних площинах. Якщо заглибитися на більшу величину, доведеться перерізати арматуру, що послабить конструкцію, зменшить здатність витримувати робочі навантаження.
Така стіна почне просідати, з'являться тріщини та деформації. Важко передбачити, чим це може обернутися, але в мережі є багато інформації про руйнування будинків через порушення міцності носійних конструкцій.
Крім того, прямо заборонено втручання в конструкцію стельової плити. Тут немає додаткових умов щодо напрямку або глибини, все забороняється. Якщо ви плануєте подрібнити підлогу під каналізацію, необхідно спочатку обстежити її конструкцію. У панельних будинках санвузол встановлюється на власну бетонну опорну поверхню, яка не є безпосередньо плитою перекриття.
Тому можна зробити поглиблення, яке не перевищує товщини додаткової плити. Однак, якщо потрібно заховати труби діаметром 110 мм або більше, треба зробити відповідну траншею. Вона неминуче зачепить стельову плиту, що заборонено нормативними актами.
Деякі власники квартир або приватних будинків намагаються вийти з ситуації, використовуючи менші труби. Замість звичайних 50 мм встановлюють 40- або навіть 30-мм лінії. Це можливо, але для кожного типу сантехніки існує своє обмеження по діаметру системи водовідведення.
Наприклад, стоки з ванни несуть велику кількість волосся, яке швидко засмічує. Якщо зменшити розмір труб, засмічення доведеться усувати частіше. З огляду на прихований спосіб розміщення каналізаційної системи, можна створити собі велику проблему.
Ви вирішили штробити під каналізацію стіни ванної кімнати, туалету або інших приміщень – спочатку визначте їх товщину. У цегляних будівлях конструкції найтовстіші, але у панельних можливості різко обмежені.
Проходячи трасу, можна натрапити на вентиляційний канал. Це дуже ймовірно в цегляних будинках, де часто робили кілька каналів – на кожну квартиру своя шахта. Нічого страшного в цьому немає, треба подбати про чистоту каналу й акуратно відрізати його від своєї кімнати. Це важливо, інакше вентиляція в одній з квартир буде порушена.
Штробу під каналізацію в цегляній стіні найкраще робити спеціальним інструментом — штроборізом. Болгарка трохи гірша, а перфоратор витрачає найбільшу кількість часу. У панельних будинках (де це дозволено чинними правилами) можна використовувати алмазний різальний інструмент.
При розмітці стін важливо враховувати нахил труб – при діаметрі 50 мм він становитиме 3 см на кожен метр довжини. Це небагато, оскільки для 3-метрової лінії перепад становитиме 9 см. Крім того, слід відразу відзначити точки приєднання випускних труб сантехніки. Інакше ви ризикуєте закласти ділянку входу, що спричинить проблему і вимагатиме руйнування щойно укладеного облицювання.
Звертайтеся, якщо потрібно виконати прихований монтаж труб каналізації у Львові. Сантехнік якісно виконує широкий спектр сантехнічних робіт. Прочищення каналізації Львів. Відеодіагностика каналізаційних трубопроводів. Прочистка зливових каналізацій.
«Що робити якщо забився стояк каналізації». «Чому з умивальника смердить».