Прочистка каналізації ⚡

Каналізаційна система – незамінна інфраструктурна частина будь-якого будинку, підприємства чи громадського об'єкта. Її завдання – є ефективне та безпечне видалення стічних вод та відходів. Однак результативному функціонуванню перешкоджають різні перешкоди – відкладення на внутрішніх стінках каналізаційних трубопроводів. Тому своєчасна прочистка каналізації – обов’язкова процедура для підтримання її працездатності. 🛠️

Система внутрішньої каналізації будівлі – призначення: безперервне відведення від санітарно-технічних приладів і пристроїв у зовнішні каналізаційні мережі стічних вод. У різних умовах, це: трубопроводи відвідні, випуски зі стояками, комплекти запірної арматури, ревізії та прочистки... Межі внутрішніх систем – обрізи труб випуску в 1-х від будівель каналізаційних колодязях (Держкомітет по ЖКГ, Наказ від 05.07.95 № 3  – затверджує Правила технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення»).

Чому потрібна прочистка каналізації?

Внаслідок неправильного використання каналізаційної мережі: зливання жирів, харчових залишків, волокон та інших речовин створюються труднощі у проходженні стічних вод. Якщо не здійснюється своєчасна прочистка каналізації відкладення також здатні утворюватися через:

Засмічення бувають частковими, або повними. У першому випадку уповільнюється стікання, з’являються неприємні запахи та можливі затоплення. При повних, можливе блокування стоку з подальшим затопленням приміщення. В обох варіантах обов’язкова прочистка каналізації.

Також каналізаційні корки стають джерелом хвороб. Стічні води, затримуючись у системі, стають ідеальним середовищем для розмноження хвороботворних бактерій та мікроорганізмів.

Негативні наслідки засмічень впливають на довкілля, оскільки стоки потрапляють у водні та ґрунтові ресурси та забруднюють природу. Це впливає на якість водних запасів, на тваринний та рослинний світ. Прочистка каналізації сприяє зниженню негативного впливу на довкілля.

Професійна прочистка каналізації є найбільш ефективним способом боротьби із забрудненнями. Вона підтримує нормальну роботу каналізаційних мереж.

 Прочистка каналізації в давнину: історія турботи о гігієні

З сучасної точки зору санітарні стандарти та каналізаційні конструкції – неодмінна частина урбанізованих суспільств. Однак навіть у стародавніх цивілізаціях існувала потреба в управлінні стічними водами та забезпеченні гігієнічних умов для населення. Прочищення каналізації у давні часи мала свою цікаву історію, що відбиває еволюцію міських інженерних рішень.

Адже в стародавньому Єгипті та Месопотамії було розроблено деякі методи для управління стоками. В Олександрії близько 300 року до н. побудували каналізаційну систему зі стічними каналами та вуличними зливами. Але вона засмічувалася інколи, і тому була потрібна прочистка каналізації.

Найбільш відомими інженерними досягненнями стали римські акведуки. Однак, крім подачі прісної води, римляни також розвивали каналізаційні мережі. Головна мета – прибирання стоків та відходів з міських вулиць. Це досягалося створенням спеціальних каналів, які виводили відходи до річок чи каналів, а також шляхом використання "санітарних колодязів" для їх збирання. І тут потрібна була періодична прочистка каналізації.

Середньовіччя, попри свої культурні та технологічні здобутки, часто асоціюється з небезпечними гігієнічними умовами. У багатьох містах було відсутнє виведення стічних вод, і стоки, сміття та фекалії виливались на вулиці. Це призводило до поширення хвороб та епідемій. Зато прочистка каналізації не була актуальною.

З розвитком наукових знань в епоху Відродження з'явилися досконаліші методи позбавлення стічних рідин. Системи їх виведення розвивалися, і разом з цим з’являлася потреба у прочистці каналізації.

Індустріальна революція принесла із собою і технологічний, і гігієнічний прогрес. Розвиток техніки дозволив будувати складніші каналізаційні конструкції. Розвивалася і прочистка каналізації, ставала цілою наукою.

Сьогодні фахівці, оснащені спеціалізованим обладнанням, ефективно видаляють відкладення, прочищають стоки та відновлюють пропускну спроможність трубопроводів. Прочистка каналізації виконується швидко та акуратно при будь-яких умовах.

Професійне прочищення каналізації

Професійна прочистка каналізації найефективніше долає засмічення. Спеціалісти сантехніки користуються різноманітним обладнанням, щоб відновити нормальну роботу сантехнічних комунікацій. Застосовуються різні дієві методи:

Механічне прочищення труб каналізації потребує професійного підходу. Невміле використання обладнання може пошкодити труби та погіршити проблему. Тому рекомендується довіряти цей процес досвідченим фахівцям, які мають знання о різних типах заторів та особливостях каналізаційної системи.

Вибір конкретного методу залежить від характеру проблеми, структури каналізаційної мережі та екологічних міркувань. Професійні команди зазвичай аналізують ситуацію, щоб вибрати оптимальний спосіб прочистки труб каналізації.

 Переваги регулярного прочищення каналізації

Це важливий профілактичний захід, який допомагає підтримувати нормальну роботу сантехнічних комунікацій, а також запобігає засміченням та неполадкам:

Регулярність прочищення каналізації залежить від умов використання трубопровідної мережі. Рекомендується прочистка каналізації щонайменше раз на рік. Інколи, залежно від обсягу використання або типу забруднень, може знадобитися більш часте чищення труб.

 Яке є обладнання та засоби для прочистки каналізації

Устаткування для прочищення каналізації відіграє важливу роль у підтримці належної роботи каналізаційних конструкцій, забезпечуючи їхнє ефективне функціонування та збільшений період експлуатації:

Вони доступні, і завжди під рукою. Зазвичай засмічення усувають сумішшю соди та оцту.

Вибір інструментів, обладнання, засобів залежить від типу забруднень, діаметра труб, доступності та інших чинників.

 Стандарти та нормативи

У різних країнах та регіонах можуть діяти свої нормативи та стандарти, якими регулюються обслуговування та прочистка каналізації.

Державними будівельними нормами (ДБН В.2.5-64:2012) встановлюються вимоги до проєктування, будівництва мереж каналізаційних та внутрішнього водопостачання і водостоків при нових будівництвах, реконструкціях, капітальних ремонтах, технічних переоснащеннях та реставраціях будівель і будинків, різного призначення споруд. Власники або адміністратори будівель зобов'язані дотримуватись цих норм, щоб підтримувати безпеку та санітарні умови.

При дотриманні встановлених стандартів зменшується ризик виникнення засмічення, відповідно не потребується прочистка каналізації.

  

Висновок. Прочистка каналізації – це невіддільна частина її обслуговування, яка забезпечує нормальне її функціонування та запобігає негативним наслідкам. Вона допомагає зберегти здоров'я мешканців, екологічну чистоту та безперебійну роботу каналізаційної системи.

 

Читайте: "Забита ванна – потрібне прочищення каналізації";

«Як виконується прочистка каналізації  – способи та правила прочищення»;

«Технічне обслуговування каналізаційних мереж»;

«Прочистка зливової каналізації»;

«Як зробити заміну фанової труби – від теорії до практики»;

«Відеодіагностика труб».


P.S. Очищенням труб займається спеціальний майстер – сантехнік (санітарний технік). Хто такий сантехнік? Це спеціаліст, до кола обов'язків якого крім різноманітних сантехнічних робіт у галузі опалення, водопостачання та каналізації відноситься і ця важлива справа.

При виникненні проблем потрібно звертатися до цього фахівця. Він допоможе. Адже у нього є спеціальне устаткування для цього. І головне, сантехнік навчений, як правильно виконати таке завдання.