Як зробити заміну фанової труби – від теорії до практики

Якщо у квартирі або приватному будинку труби для каналізації експлуатуються протягом кількох десятиліть і частіше починають засмічуватися і видавати неприємний запах, тоді не завадить задуматися над необхідністю ремонту, або заміни фанової труби. Змінюють цей елемент відведення стоків згідно з проектною документацією з урахуванням норм монтажу каналізаційних стояків.

Коли занепокоєння приносить лише поганий запах, причина цього можливо не у фановій трубі й тоді її не треба розбирати.

Насамперед необхідно з'ясувати:

Якщо все перевірено, справне, а запах продовжує турбувати, тоді дійсно потрібна заміна фанової труби у квартирі чи приватному домоволодінні. Здійснюйте виклик сантехніка у Львові.

Безумовно, можна самостійно виконати монтаж каналізації, але ця робота дуже неприємна, та й назвати її легкою не можна, оскільки для цього потрібні відповідні знання та володіння навичками. Тому найкращим рішенням стане звернення до професіоналів.

 Для чого потрібна фанова труба

 Цей виріб з діаметром від 110 мм належить до трубної продукції безнапірного типу. По фановій трубі відбувається стік нечистот від усіх стояків у будинку. Її монтують так, щоб вона мала вихід в атмосферу, повітря безперешкодно надходило до каналізаційної системи, а при спуску значних обсягів стоків не з'являвся негативний тиск.

Крім цього, даний елемент конструкції видалення стоків виводить назовні шкідливі запахи та гази, які накопичилися в ній. Встановлюють фанову трубу вертикально, причому вона має бути абсолютно прямою, без звуження.

 Послідовність заміни фанової труби

 Коли монтаж фанової каналізаційної труби проводиться в приватному будинку, виріб повинен мати перетин ≥ 110 міліметрів. Його слід виводити на покрівлю та прикривати грибком. Заміна стояка каналізації, який відслужив термін, виконується у всіх приміщеннях, через які проведений, або в одній квартирі чи в декількох.

Весь процес складається з двох етапів:

Якщо каналізація служить нетривалий час і для облаштування використовувалися пластикові труби, її буде неважко розібрати, але за умови, що трубопровід не вмонтований у стіни.

Найбільш трудомістким вважається демонтаж старої чавунної каналізації. Навіть сантехнікам з великим досвідом роботи подібна процедура спричиняє труднощі. Річ у тому, що чавун крихкий матеріал і тому вироби з нього виготовляють із товстими стінками, а це значно ускладнює проведення демонтажу.

Демонтувати чавунну каналізацію самостійно не рекомендується, оскільки це небезпечно. Труба з цього сплаву, що має діаметр 110 міліметрів та довжину 3 метри, важить понад 100 кілограмів і навіть утримати її в руках буде непросто.

Сьогодні чавунні фанові труби не встановлюють, їх замінили сучасною трубною продукцією – міцнішою та легшою.

Якщо невдало виконати демонтаж фанової труби та інших елементів каналізаційної мережі, тоді доведеться міняти стояк каналізації не лише у своїй квартирі, а й у тих, що розташовані знизу та зверху. Перед тим, як приступати до заміни своїми руками, необхідно перед початком роботи дізнатися у професіоналів, чи не знизить це міцності стояка всієї будівлі.

Для демонтажу знадобляться такі інструменти:

Робота з демонтажу каналізації проводиться у два етапи:

Після завершення демонтажу розпочинають заміну фанової труби.

 Особливості облаштування системи каналізації

 Перед тим, як розпочинати монтаж каналізаційної системи, необхідно вивчити правила та порядок виконання таких робіт, а також розібратися з конструкцією фанової труби, яка складається з декількох частин:

У приватних будинках, облаштованих кількома стояками, конструкція фанової системи виходить складнішою, оскільки у власників немає бажання псувати гарний зовнішній вигляд будівлі кількома виведеними на дах трубами.

У недавно побудованих котеджах прокладають один фановий стояк, а всі інші підключають до вакуумних клапанів − гумових ущільнювачів з пружиною. У процесі скидання нечистот у каналізацію клапан спочатку відкривається, а потім засмоктує повітря з навколишнього простору.

Монтаж фанової труби під час ремонту системи

 Роботу розпочинають від нижньої самої точки. Якщо фанова труба у приватному домоволодінні, це місце збігається з фундаментним початком.

Покроковий процес виглядає так:

Раніше каналізаційні фанові вироби з чавуну кріпили всього у 2-х місцях – підлога та стеля.   Але конструкція відведення стоків здатна прослужити набагато довше, якщо вона монолітна.      Тільки треба зробити надійну фіксацію всієї конструкції до стін будівлі.

 Забезпечення звукоізоляції

 У продажу зустрічаються каналізаційні труби, які вже мають звукоізоляційний шар, але вартість такої продукції висока. З цієї причини займатися звукоізоляцією стояка господарям нерухомості найчастіше доводиться самостійно.

Використовують монтажну піну або плити мінеральні. Застосування піни має істотний недолік − вона монолітна і при необхідності зробити ревізію, її потрібно буде зрізати й знову напилювати.

Більш естетично виглядає стояк каналізації, повністю прихований у звукоізоляційному коробі, а для ревізійного отвору залишається віконце.

Установка фанової труби необхідна – вона забезпечує мешканцям комфортне перебування в будинку чи квартирі, оскільки запобігає проникненню неприємних та шкідливих для здоров'я людини запахів із каналізаційної мережі до приміщень. Якщо потрібен монтаж фанової труби каналізації у Львові – телефонуйте 0677630987; 0632782667. Також прочищення каналізації Львів, встановлення раковини, послуги сантехніка.