Чим загерметизувати каналізаційну трубу 

– огляд переваг та недоліків матеріалів та способів

Каналізація ефективно працює тільки тоді, коли при її встановленні надійно захищаються місця потенційного протікання. Це актуально не тільки при укладанні та з'єднанні труб, але і при подальшому герметизуванні конструкції.

Будівельниками звичайно каналізаційна система перевіряється на предмет протікання. Відповідним документом засвідчується можливість використання каналізації. Але поступово з'єднання зношується, відбуваються протікання. Запобігти неприємній ситуації можливо, якщо подумати о герметизації стиків заздалегідь. Спочатку треба визначитися, чим загерметизувати протікання в каналізаційній трубі при його виникненні.

Матеріали, способи герметизації каналізації

 Чим герметизувати каналізаційну трубу? Існують наступні популярні ізоляції:

· герметики з силіконовою основою;

· холодні зварювання;

· герметизувальні стрічки;

· цементні розчини + смоляний джгут.

Ці засоби переважно використовуються у чавунних каналізаціях. Найбільша популярність у герметиків з силіконовою основою. Але існують спеціалізовані герметики, які ізолюють труби з різноманітних матеріалів.

Наприклад, герметизація керамічних каналізацій найкраще робиться нафтовими бітумними складами чи асфальтовою мастикою. Герметичність у розтрубних з'єднаннях труб з чавуну чудово забезпечується технічною сіркою.

Коли укладається зовнішня каналізація, потрібно виконання ще й герметизувальних робіт зсередини труб. Тоді мережа відведення стоків не буде переповнюватися через заливання ґрунтовими водами.

Існують різні способи герметизації труб каналізаційних. Кожний з них має плюси та мінуси. Вибирати той чи інший слід виходячи з їх характеристик.

 Силіконові герметики для каналізаційних труб

 Це − мастивні покриття, що твердіють від впливу повітря. Перевагою цих матеріалів є не складність застосування. Поверхня труб попередньо не обробляється праймером.

Виготовляються ці герметики із силіконових каучуків із пластифікаторами. Від них збільшується адгезійний ступінь з одночасним зростанням міцності захисного покриття.

Герметизація труб такими герметиками потребує мало часу. З таким завданням будь-кому можна впоратися. Склад наносять монтажним пістолетом. При відсутності інструменту, робота може виконуватися молотком, ручка якого виступає поршнем при подаванні складу. Застигнувши мастика захищаючи стики, запобігає протіканню. Силіконова гідроізоляція каналізаційних труб − це простота та швидкість нанесення.

 Як загерметизувати трубу цементом та джгутом зі смолою

 Суть методу − від розтрубної глибини дві третини закорковується джгутом. А третину, що залишається, заповнює цементний розчин − пропорція 1:9. Цемент − марка М 300.

Люди, які бажають ізолювати трубні каналізаційні з'єднання з мінімальними витратами, вибирають водонепроникний спеціальний цемент, який розширюється, схоплюючись. Тоді не треба возитися зі смоляним джгутом. Склад готують перед застосуванням, змішуючи основу з рідиною − співвідношення 1:2,5.

Важливо: розтрубні з'єднання заздалегідь потрібно відцентрувати та закріпити. Тільки після цього заливати підготовленою сумішшю для отримання герметизації.

 Стрічки, що самі клеються

Один з кращих варіантів ізоляції стикування каналізації. Її дуже просто використовувати. Крім цього, у такої стрічки є антикорозійна та діелектрична властивість.

Матеріал ще називається ФУМ-стрічкою. Застосовують його при герметизації стикувальних ділянок каналізаційних трубопроводів, кутів, врізання та заглушок. Спочатку йде підготовка поверхонь виробів. Знежирення, очищення від забруднення та пилу, просихання. При потребі труби ґрунтують.

Потім спіраллю обмотати стрічку навколо труби. Постійно зберігаючи її натяг. Не допускати виникнення будь-яких складок. Бажано виконувати обмотування з 50 % нахлистом на стикуваннях. Цим досягається найкраща герметичність на з'єднаннях труб.

 Холодне зварювання

У складі епоксидна смола зі спеціальними наповнювачами-пластифікаторами. Вони поліпшують експлуатаційні властивості розчину, у тому числі надають поверхневу адгезію. Тому шорсткуватість на трубах, що з'єднуються, забезпечує їх більшу якіснішу герметичність скріплення. На вигляд такі холодні зварювання виглядають як двоколірний пластилін.

Для використання стрічки місця протікання попередньо зачищаються та знежирюються. Згодом засіб розім'яти до утворення однорідної маси. Далі потрібне швидке притискання холодного зварювання до оброблених ділянок.

Щоб забезпечити герметичність місця протікання матеріалу треба від однієї до 24 годин. На тривалість впливає температурний режим та кількість холодного зварювання. У цей період каналізація не використовується.

 Головна перевага холодного зварювання − міцне зчеплення навіть із мокрими поверхнями. Це дозволяє використовувати такі матеріали, щоб оперативно герметизувати протікання в каналізаційних системах.

 Герметизація місць з'єднання чавунних та пластикових труб

 Звичайно, коли протікають чавунні каналізаційні труби, їх замінюють на такі самі, тільки нові. Але є й альтернативний варіант. Пошкоджена ділянка чавунного трубопроводу замінюється пластиковим виробом. Тоді спосіб герметизації інший − стикуються компоненти з не однакових матеріалів.

Для досягнення кращих результатів, першочергово потрібно придбати полімерні/гумові перехідники та займатися основною частиною завдання.

Необхідне видалення іржі та різних забруднень з розтрубів чавунної труби. Бажане знежирення. Після цього на внутрішній стороні розтрубів наносять шар силіконового герметика. Аналогічно зробити назовні патрубків перехідників.

Елементи на яких нанесений герметик з'єднують. Тепер лише вводимо у трубопроводи пластикові труби. Якщо немає, протікання усувається металевим хомутом. Він взагалі підходить для ремонтів усіх трубопроводів. Його бажано купляти в комплекті із гумовими ущільнювачами.

Рекомендація: максимальна герметичність відмінно забезпечується, якщо на ділянку протікання накладено кілька шарів гумової прокладки. А обидві сторони закріплені металевим хомутом з гвинтами.

 

Але пам'ятайте, щоб герметизувати каналізаційні стики необов'язково користуватися складними та трудомісткими методами. Вони результативні, але необхідна підготовка спеціальних матеріалів. Великі витрати часу. Інколи із завданням здатна чудово впоратися фарба. Вона на трубних стиках збільшує герметичність на з'єднаннях. Іноді, щоб протікання не виникали, цього достатньо.

Герметизація труб каналізації фарбуванням реалізується у пару етапів. Спочатку розтруб забивається тканиною, та заливається фарбою. Викруткою добре трамбується. Після застигання одержаної маси, каналізаційна система готова до функціонування.

 

Герметизація каналізаційних труб робиться різними матеріалами. При виборі відповідних засобів ізоляції враховується місце розташування трубопроводів. З поставленими завданнями впорається кожний охочий. Достатньо запастися необхідними матеріалами, ознайомитися з деталями процесу та діяти як вимагає інструкція. Тоді жодні складнощі не виникнути.

 

Якщо потрібна герметизація труб каналізації у Львові, звертайтеся до нас. 0677630987; 0632782667. Також виконується ефективне прочищення каналізації Львів, заміна фанової труби, інші сантехнічні роботи. Телефонуйте, сантехнік Львів  допоможе.