0677630987 Послуги сантехніка у Львові. Всі види сантехнічних робіт. Прочищення каналізації цілодобово.
Що таке аератор для каналізації, як він працює і які види існують. Розглянемо аератор для каналізації в цій статті! Каналізаційна система відрізняється від водопроводу відсутністю постійного тиску. У звичайному стані, це порожниста мережа трубопроводів, яка створює сприятливі умови для поширення каналізаційних газів. Відповідно вони можуть проникати в житлові приміщення.
Але біогаз — шкідлива суміш з декількох сполук (переважають метан і вуглекислий газ). Він небезпечний для людей, викликає головний біль і порушує комфорт у житлових приміщеннях. Для розвʼязання цієї проблеми використовується простий у конструкції та монтажі пристрій – аератор каналізації. Розглянемо його уважніше.
Гідравлічні замикачі відрізають внутрішню порожнину труб від атмосфери житлових приміщень. Це пробки з води, яка постійно знаходиться в вигині сифонів усіх сантехнічних приладів. Якщо тиск різко зросте або впаде в каналізаційному стояку, гідрозамикач може бути зірваний, і гази вільно будуть проникати у квартиру.
Встановлюючи аератор на каналізаційну трубу, власники квартир з не вентиляційним каналізаційним стояком отримують можливість вирівнювати об'єм повітря в трубопроводах і зберігати гідрозамикачі.
Найпростіший каналізаційний аератор – це невеликий прилад, що складається з поліпропіленового (або ПВХ) корпусу з вакуумним клапаном. Існують також металеві конструкції з підвищеною міцністю.
Складніші прилади не тільки пропускають повітря всередину трубопроводів, але й виводять надлишковий тиск назовні. Пристрій ефективний, працює в автоматичному режимі. Він не потребує технічного обслуговування, не вимагає участі людини. При необхідності аераційний клапан для каналізації 110 або 50 мм можна встановити самостійно.
Аератор каналізації – це вентиляційний клапан, який є замінником фанової труби. Вона являє собою вихід стояка назовні, через горищне перекриття і дах будинку. Верхній кінець фан-труби відкритий, що забезпечує вентиляцію внутрішнього об'єму каналізаційної мережі.
У деяких багатоповерхових будинках каналізаційний стояк не має виходу назовні, що створює умови для різких змін тиску. Під час залпового скидання води у верхніх ділянках стояка виникає розрідження, здатне зірвати гідрозамикачі ванн, унітазів та інших сантехнічних пристроїв.
Аератор для каналізації виконує роль впускного клапана, який вирівнює тиск і зберігає герметичність системи. Є універсальні пристрої, призначені для корекції тиску в обидві сторони, як зниженого, так і підвищеного. Вони використовуються для компенсації високого тиску в каналізаційному стояці багатоповерхового будинку.
Навіть при наявності фанової труби залпове скидання стічних рідин створює надлишковий тиск у трубопроводах. Він знаходить вихід до квартир через зірвані гідрозамки. Такі конструкції встановлюються на горищі або в підвалі, оскільки не доцільно випускати аераційні гази в житлове приміщення.
Найбільш поширеним типом є каналізаційний аератор 110, який працює так само, як і зворотний клапан. Запірна частина використовує герметичну кришку або еластичну мембрану. Під дією власної ваги вона закриває прохід повітря всередину трубопроводів.
Канал приладу зігнутий таким чином, що верхня частина клапана взаємодіє з внутрішньою порожниною трубопроводів. Коли в системі утворюється розрідження, піднімається кришка (або мембрана), яка впускає в себе зовнішнє повітря. Як тільки тиск вирівнюється, кришка знову закривається, щоб газ не потрапив у житлові приміщення.
Існує універсальний аератор каналізаційний, який працює на основі двостороннього впливу. У ньому клапан може працювати на впуск і випуск повітря. Як правило, ці аератори каналізації не використовуються в квартирах, оскільки вони можуть подавати біогаз з каналізації в приміщення, що неприпустимо.
Існує кілька різновидів аераторів. Вони можуть бути об'єднані в групи за різними ознаками.
на стояк;
безпосередньо на вилив приладів — унітазів, ванн тощо.
Автоматичні. Найпростіші та найдешевші каналізаційні аератори гравітаційного типу. Зазвичай використовуються в приватних мережах або квартирах. Як правило, не мають високої пропускної здатності.
Антивакуумні. Діють на впуск і випуск повітря. Здатні працювати з декількома трубопроводами одночасно.
Комбіновані – поєднання обох типів.
Мембранні. Функцію клапана виконує еластична мембрана, яка під тиском згинається і пропускає повітряний потік.
Циліндричні – найміцніші та найнадійніші каналізаційні аератори. Вони виготовлені з металу з різьбовою кришкою. Це типові зворотні клапани. Циліндричний аератор для каналізації 50 або 110 мм вважається найкращим пристроєм для встановлення у квартирі або приватному будинку.
Важелі – також виготовлені з металу. Клапан встановлений на важелі, який підіймається тиском газів з системи, і опускається під дією власної ваги.
різьбові;
фланцеві;
муфтові.
Найбільш поширені – аератори каналізаційні призначені для кріплення до труби d110 мм. Вони можуть розташовуватися біля самого стояка, першими реагуючи на зміни тиску і зберігаючи гідрозамки сантехніки.
Залежно від того, де і як працює каналізаційний аератор, монтаж здійснюється на вертикальних або горизонтальних трубопроводах. Основна вимога – експлуатація при температурі не нижче 0°. Холодні мембрани втрачають еластичність, внутрішні порожнини покриваються інеєм та льодом. Звичайні місця встановлення:
ділянки, що притикаються горизонтальною лінією до стояка у квартирі;
місця закінчення труб на горищах;
підвальні приміщення.
Всі варіанти установки аераторів каналізації вимагають якісного обміну повітрям в місцях використання приладів. Скупчення біогазу є вибухонебезпечними, тому правильна вентиляція відіграє важливу роль.
Крім того, повинні виконуватися додаткові вимоги:
Легкий доступ до точки встановлення приладу.
Монтаж аератора каналізаційного на вертикальному відведенні. Для горизонтальних ліній потрібен трійник, центральна частина якого буде приєднувальним патрубком.
Висота встановлення аератора для каналізації повинна бути на 10 см більшою, ніж найвищий рівень гідрозамикача системи.
Для монтажу в горизонтальній лінії підходить каналізаційний аератор 50 мм, схема установки якого визначається типом трубопроводів і патрубків. Найчастіше в розрив лінії ставлять трійник, на який монтують прилад.
Якщо зʼєднувачі трійника та аератора не підходять, використовуються відповідні перехідники. Деякі різновиди відразу випускаються у вигляді трійника, який потрібно вбудувати в лінію трубопроводів.
Перед початком установки аераторів каналізації необхідно перевірити роботу клапана і уважно стежити за розташуванням приладу. Якщо висота недостатня, патрубок слід наростити додатковим відрізком труби.
Виконуємо встановлення аератора каналізаційного у Львові. ТЕЛЕФОНУЙТЕ! Також сантехнік робить: прочищення каналізації Львів; відеодіагностика труб; ипошук протікання води; ремонт каналізації.
Читайте: як позбутися неприємного запаху з каналізації; як усунути протікання в унітазі на зливі.