0677630987 Послуги сантехніка у Львові. Всі види сантехнічних робіт. Прочищення каналізації цілодобово.
Іноді користувачі скаржаться на те, що дме з каналізації у квартирі. Це досить поширена проблема, викликана різницею тиску повітря в системі та приміщенні. Пов'язано з кількома фізичними ефектами, що відбуваються в каналізаційному стояку. Поява повітряного потоку з каналізації супроводжується поширенням неприємного запаху по всій квартирі. Не слід тягнути з розвʼязанням проблеми, оскільки біогаз з мережі водовідведення є шкідливим для людей і тварин. Розглянемо це питання уважніше.
Перш ніж почати розбиратися, чому дме каналізація, потрібно зрозуміти, як працює вертикальна ділянка системи водовідведення — стояк. Це труба діаметром 110 мм, пластикова або чавунна. До неї на кожному поверсі підключені горизонтальні лінії квартир.
Зазвичай до стояка каналізаційного приєднують по одному відведенню на поверх, щоб не перевантажувати трубопровід. Знизу (у підвалі) стояк переходить у горизонтальний трубопровід, який називається підвальним лежаком. Його діаметр становить 110 або 160 мм. Підключається до першого оглядового колодязя.
Верхня частина стояка переходить у трубу, що виводиться через дах будинку назовні. Вона називається фановою. Торець відкритий і служить для вентиляції каналізаційних систем.
Роль фан-труби дуже важлива. При залповому зливі води в стояку виникає розрідження. Стоки діють як поршень, що виштовхує повітря з труби вниз. У нижній частині зʼявляється надлишок, а у верхній — нестача тиску. Через це іноді дме з каналізації у квартирі, якщо водяна пробка в сифоні не витримала розрідження.
Зрив гідрозамикача є вкрай небажаною ситуацією, яку може виправити фанова труба. Вона пропускає повітря, врівноважуючи тиск у верхній частині стояка.
Іноді, якщо конструкція каналізаційного стояка порушена, використовують вентиляційний (або каналізаційний) клапан. Він виконує ту ж функцію, що і фанова труба – при виникненні розрідження відкривається і впускає повітря, вирівнюючи тиск і захищаючи гідравлічний замикач.
Однак, якщо повітря з каналізації надходить у квартиру, це означає, що тиск у стояку є надмірним. У такій ситуації повітряний клапан не врятує, він працює лише тоді, коли з'являється розрідження. Проблема розвʼязується іншими засобами, головним з яких є очищення вихідного отвору фан-труби.
Причини надходження повітря з системи каналізації
Іноді у непідготовлених користувачів виникає питання: "З каналізації йде повітря, це нормально?". Відповісти на нього можна тільки негативно – ні, це не правильно. Поява потоку повітря зі зливних отворів сантехніки свідчить про порушення роботи фанової труби, або надмірний тиск у системі трубопроводів.
Багато власників квартир помилково вважають, що надходження повітря з каналізації пов'язане з неправильною роботою вентиляції. Однак залишається нез'ясованим: чому з каналізації дме повітря в будинок, а не навпаки?
Адже вентиляційний отвір працює як витяжка, тиск у приміщенні завжди більший, ніж на вулиці. Найчастіше виникає така ситуація, що при проходженні великої кількості води зривається гідрозамикач. Його або втягує у трубу через розрідження, або виштовхує назовні. Після цього внутрішня порожнина каналізації залишається відкритою, а біогаз з трубопроводів вільно проникає у квартиру.
Основна причина зривання гідрозасувок – неправильна робота фанової труби. Найчастіше проблеми з нею виникають в зимовий час. З системи виходить вологе і тепле повітря, з'являється іній і лід. Через деякий час повітряна маса перестає проходити всередину неї, а фанова труба не працюватиме. Тепер будь-яке залпове скидання води призведе до зриву водяної пробки. Іноді висота труби над дахом занадто мала (як правило, вона повинна бути не менше 50 см), і її просто замітають снігом.
Часто проблема виникає через надмірний тиск у системі. Органіка та відходи, що містяться в порожнині, починають гнити й бродять. Процес супроводжується великою кількістю газів, які створюють надлишковий тиск. Рано чи пізно гідрозатвори не зможуть його утримувати. Це ще одна відповідь на питання про те, чому з каналізації виходить повітря.
Слід пам'ятати, що з такими ситуаціями найчастіше стикаються мешканці приватних будинків з автономною каналізацією. Внутрішній об'єм системи порівняно невеликий, а відходи в септику швидко розкладаються і бродять. Якщо під час складання каналізаційного стояка допустили помилки й немає фан-труби, рано чи пізно біогаз почне надходити в житло. У багатоквартирних будівлях таких проблем не виникає, оскільки об'єм мережі в багато разів більший.
Якщо з раковини дме каналізація, слід негайно реагувати. Це не просто неприємна ситуація, проблема значно глибша і небезпечніша. Біогаз являє собою суміш декількох компонентів, серед яких:
метан;
сірководень;
вуглекислота;
аміак;
водень та інші компоненти.
Кожен з цих газів по-своєму шкідливий для людини. Слід врахувати, що суміш має свої властивості, більш небезпечні для людей. Біогаз важче повітря, і схильний збиратися над підлогою приміщень. Тварини — кішки та собаки — першими страждають від цього.
Окрім шкоди для здоров'я, біогаз є небезпечним у пожежній сфері. Він горючий і може вибухнути при певній концентрації. Накопичуючись на рівні підлоги здатний запалитися від будь-якої іскри. Наслідки цього можуть бути дуже сумними.
Надходження газів не завжди відбувається інтенсивно, часто вони проникають невеликими порціями. Однак навіть маленькі кількості небезпечні для людей, оскільки викликають головний біль та загальне нездужання, заважають концентрації уваги. Вони навряд чи можуть прямо померти, як стверджують деякі джерела, але менш інтенсивний вплив також небажаний.
Що робити?
Якщо з каналізаційної труби виходить повітря, слід негайно перевірити стан гідрозатвору. Найчастіше він зірваний. У такому випадку звернутися до комунальної компанії. Описати проблему та викликати сантехніка, щоб він очистив вихід фанової труби.
Часто мешканці верхніх поверхів, роблячи ремонт сантехніки, відрізають стояк на рівні відведення на унітаз. Це дозволяє їм більш акуратно обладнати санвузол. Позбутися від непотрібної, на їхню думку, труби. Тому, перш за все, потрібно перевірити, чи існує взагалі фан-труба, чи не видалена вона з верхнього поверху через незнання власників квартири.
Іноді доводиться бути наполегливим, оскільки не всі працівники комунальних підприємств мають достатньо знань. Часто вони пов'язують роботу фан-труби з вентиляцією санвузла. Доходить до того, що клієнти починають пояснювати сантехнікам, чому дме повітря з каналізації і як це пов'язано з роботою стояка, фанової труби та інших елементів каналізаційної системи. Однак досвідчені робітники знають про це, і не потребують пояснень.
Ви можете спробувати зробити все самостійно сантехнічним тросом. Його вставляють у ревізію на верхньому поверсі та направляють вгору. Якщо вихід забитий снігом або інеєм, можна відновити прохід повітря, хоча і ненадовго.
Але краще скористатися послугами сантехніка. Майстер сантехнік Львів виконає все гарно і надійно. Також звертайтеся, якщо потрібне прочищення каналізації у Львові, відеообстеження труб. Чистка зливових каналізацій. Пошук протікання води. Прочистка каналізаційного колодязя. Ремонт каналізації.
«Промивання мереж каналізації – популярні способи».