Ремонт системи каналізації

Промислові чи торгові об'єкти, жодні освітні та медичні установи, заклади громадського харчування, офіси та житлові приміщення повинні забезпечуватися водою, а отже, не обійдуться без системи водовідведення. Грамотно проектувати каналізацію та якісно її монтувати, звичайно, дуже важливо, але цього недостатньо. Адже ці інженерні комунікації, як і будь-які інші, потребують також систематичного сервісного обслуговування. У статті майстер сантехнік розповідає про ремонт системи каналізації.

 Причини ремонту каналізаційних систем

Ремонт мереж каналізації здійснюється у випадках:

Кожна з цих причин потребує ремонту системи каналізації, але у багатьох випадках їх буває кілька відразу. Основною проблемою каналізаційних мереж є у порушення трасування, що руйнує сполучні елементи та стає причиною змінювання ухилу.

Часто ремонт каналізаційної системи виконується через зруйнування з'єднань чи стінок трубопроводів. З'явлення щілин, тріщини порушує герметичність лінії. Потрапляння у внутрішню порожнину ґрунту створює засмічення каналізації, після цього потрібно замінювати лінії та зміцнювати траншеї.

Ґрунтові води, розмиваючи ґрунт викликають просідання, здатні змінювати положення трубопроводів. Руйнуються і каналізаційні лінії, і оглядові колодязі. Потрібно їх негайно відновлювати. Стічні рідини, потрапляючи у ґрунт викликають забруднення чи отруєння, роблять непридатними до користування питні свердловини та колодязі.

Крім цього, є регламент, що визначає терміни та алгоритм планових робіт, призначених для виявлення поламання, перевірки з'єднань, заміни зношених елементів. Для кожної мережі водовідведення встановлюють свій ремонтний графік. Він повинен відповідати особливостям мережі та специфіці роботи. Наприклад, ремонт внутрішньої системи каналізації проводиться протягом усього року, а роботи на зливових мережах краще здійснювати зимою, під час їхнього простоювання.

 Види ремонтних робіт

Розрізняють два типи:

Поточний та капітальний ремонт каналізації відрізняються один від одного наявністю земляних робіт та глибиною занурення у систему. Поточні ремонти каналізаційної системи поверхневі, їх мета − видалити сміття та провести порівняно невеликі процедури.

Капітальний ремонт каналізації глибше та масштабніше. Іноді може охоплювати всю мережу та мало чим відрізняється від повторного будівництва. Обсяг земляних робіт залежить від рівня зношування лінії, її розташування відносно будівель, споруд чи природних об'єктів.

Якщо копати не можна і до труб немає доступу, заміна лінії здійснюється за допомогою пневматичних пробійників. Ця нова технологія, дозволяє змінювати лінію непомітно, не руйнуючи верхній шар ґрунту. Як правило, таким чином роблять ремонт міської каналізації.

Лебідкою у внутрішню порожнину системи каналізації затягується пневмопробійник та нова труба. Старі компоненти руйнуються зі збільшенням їхнього перерізу. На місце відпрацьованої лінії укладають з необхідним ухилом нову трубу. Основна умова − менший діаметр нового трубопроводу. Це треба враховувати при складанні плану робіт. Якщо діаметр старої мережі приймався без запасу, заміна може спричиняти перевантаження нової каналізаційної системи.

 Ремонт мереж побутової каналізації

Побутові каналізаційні мережі поділяють на внутрішні та зовнішні. Цим поділом визначається:

Наприклад, ремонт внутрішньої каналізації є обов'язком працівників компанії, що управляє, або безпосередньо самого домовласника. Зовнішні мережі обслуговуються міськими службами (звичайно, водоканалом). У них є техніка та ресурси, здатні виконувати обслуговування протяжних, розгалужених ліній каналізації.

Роботи на внутрішніх ділянках каналізаційної системи поділяють на категорії:

Капітальний ремонт системи каналізації у багатоповерхівках проводять, враховуючи терміни служби труб та інших елементів. Інколи бувають скарги мешканців на відсутність капітального ремонту каналізації, але за регламентом для нього ще не прийшов час. Найскладнішим етапом при цьому в організаційному плані є заміна стояка каналізації. Заміна решти ділянок нескладна, а квартирні лежаки змінюються самими господарями.

 Ремонт промислових та зливових каналізаційних систем

Ремонт системи каналізації промислових підприємств роблять призначені керівництвом співробітники. Графік та порядок дій чітко визначаються регламентами, підпорядкованими технологічним вимогам. Контроль за функціонуванням промислових систем водовідведення суворий. Адже через неполадки в їхній роботі може зупинитися все підприємство. Це неприпустимо, і обслуговування каналізаційних мереж є пріоритетним завданням.

Ремонтні роботи на зливових мережах здійснюють навесні та восени − двічі на рік. Очищуються лотки, промиваються підземні трубопроводи, видаляється пісок та сміття. Складніші роботи плануються на зимовий період. Тоді зливова система простоює, і роботи не створюють загрози підтоплення підвалів житлових будинків.

Оскільки зливовим мережам не потрібне глибоке укладання труб, земляними роботами можна займатися за досить низьких температур. У морозніших регіонах їх планують на останні дні осені − дощі вже закінчилися, а сильних холодів ще немає.

Звертайтеся до нас, якщо потрібно виконати ремонт системи каналізації у Львові. Також здійснюється прочистка каналізації Львів, монтаж каналізації  та інші сантехнічні роботи .