Затопило каналізацією перший поверх, що робити

Якщо у багатоквартирному будинку затопило каналізацією перший поверх, що робити у такій ситуації? Судячи з інформації з різних джерел, проблема трапляється часто. Більшість мешканців перших поверхів, які постраждали від затоплення з каналізації, бувають не готові до подібних випробувань. І не мають уявлення про те, як діяти, коли затоплює квартиру на першому поверсі.

При цьому розв’язувати питання затоплення каналізацією першого поверху треба якнайшвидше, оскільки кількість стоків постійно збільшуватиметься. Ситуація стає дуже складною, якщо будинок багатоповерховий. Розглянемо причини та можливі шляхи усунення цього.

Проблеми каналізації на 1-му поверсі

Нижній поверх будинку – фактор ризику. Всі сторонні предмети, які надходять зверху, створюють засмічення у підвальному лежаку. Воно не помітне відразу, оскільки стоки потроху йдуть через невеликий прохід в утвореній пробці.

Однак, рано чи пізно утворюється суцільний корок і затоплення каналізації стає питанням кількох годин, або хвилин. Стоки разом з органікою починають накопичуватися в трубі, стояку, і виходять у квартиру нижнього поверху через унітаз.

Місцями утворення забруднень є різкі вигини труб, неправильні врізання фітингів, деформовані ділянки трубопроводів. Їх потрібно змінювати відразу при виявленні, але побачити дефектні частини труб не завжди можливо. Вони знаходяться у підвалі, де оглянути та знайти проблемні ділянки непросто. Тим більше, їх не завжди намагаються шукати.

Причини виникнення засмічення

Основними причинами появи є недобросовісні сусіди з верхніх поверхів, які скидають у каналізацію різні предмети — жіночі прокладки або тампони, дитячі підгузки, ганчірки тощо. У квартирах постійно миють овочі, взуття, стирають брудний одяг. У систему потрапляє пісок і дрібне сміття, які поступово накопичуються в ділянках згинів трубопроводу.

Окрема група любителів створювати засмічення – деякі ремонтні бригади, які постійно намагаються зливати залишки цементного розчину, шпаклівки та інших матеріалів у каналізацію. Стояком все це добро проходить безперешкодно, але в підвальному лежаку накопичується і створює засмічення. У старих будинках пробка часто з'являється просто через великий вік труб.

        Страждають від проблем із трубами насамперед мешканці нижніх поверхів. Це вагомий аргумент на користь того, щоб саме вони частіше навідувалися до комунальників та вимагали проводити профілактику каналізації у підвалі, прочищення труб.

Що робити у разі прориву каналізації

  Якщо затопило каналізацією, що робити і як бути — одне з найскладніших питань. Поява протікання може мати різні причини, і не завжди можна відразу визначити її. При цьому діяти треба швидко – відходи постійно прибувають.

Жителі квартир зверху користуються водопроводом, ходять у туалет, і всі стоки надходять у житло нижнього поверху. Необхідно мати на увазі – проблема сама по собі не вирішиться. Крім того, пробувати пробити засмічення каналізації тросиком або іншими засобами марно, тому що зазвичай воно знаходиться занадто далеко.

Запропонувати якийсь загальний алгоритм дій при затопленні квартири каналізацією складно, але деякі дії слід вжити відразу:

Всі ці методи мають масу недоліків. Сусіди зверху не завжди входять у становище мешканців нижче, користуючись каналізацією, як їм хочеться. Крім того, не всі можуть бути вдома на момент затоплення. Якщо люди прийшли пізніше, їм можливо не відомо про проблему. Рекомендується в під'їзді повісити оголошення про те, що у вас залило квартиру каналізацією, і попросити поки що не користуватися системою.

Сантехніки не завжди швидко реагують на прохання про допомогу – прочищення каналізації. Тим паче якщо проблема виникне вночі, або у вихідні та святкові дні. 

Встановлення клапана

Є хороший спосіб відсікти стоки, що надходять зі стояка. Встановлюється клапан каналізації, який випускає стічні рідини із квартири, але закривається при зворотному їх ході. Якщо з'явиться засмічення у підвалі, квартира першого поверху буде захищена від протікання, але під загрозою опиняться квартири верхніх поверхів, зокрема другого.

Однак, повноцінного рішення цей спосіб теж не дає, стоки все одно поллються зверху. Крім того, доки не знизиться їх рівень в стояку, користуватися мережею буде неможливо. Тому клапан – засіб уникнути наслідків від затоплення, але усунути причину він не в змозі.

Кому скаржитися

Жителям нижніх поверхів цікаво, що робити, якщо затопило квартиру каналізацією. Особливо турбує питання, хто відшкодує витрати та збитки, завдані мешканцями не зі своєї вини? Самостійно таке не трапляється, хтось винен у появі засмічення. На пошуки любителів скидати в унітаз ганчірки чи памперси може піти чимало часу, ще і провину треба довести.

 Проте після усунення засмічення складається акт про шкоду. Це роблять комунальники сантехніки. З цим актом здійснюють оцінку збитків, для чого залучають спеціального експерта. Після цього можна звертатися до суду та вимагати з винної особи відшкодування збитків.

 

Звертайтеся, якщо потрібен сантехнік у Львові. Виконуємо прочищення каналізації Львів, відеодіагностика труб, прочистка зливових каналізацій, пошук труб під землею.

 

Цікаве та корисне: «Бактерії для очищення каналізації у приватних будинках»; «Як позбутися щура у каналізації».