0677630987 Послуги сантехніка у Львові. Всі види сантехнічних робіт. Прочищення каналізації цілодобово.
У мережі популярне питання про те, чому вода в каналізації булькає під час зливу в приватному будинку. На перший погляд, система трубопроводів зібрана правильно, без порушення технології та санітарних вимог. Однак під час зливу стічних вод можна почути дивні хлюпаючі або булькаючі звуки, які часто супроводжуються поганим запахом каналізації. Причин такої поведінки каналізаційної системи може бути кілька, тому розглянемо їх усі по черзі.
Розберемося, чому в каналізації булькає повітря. Трубопроводи каналізаційної системи розташовані під нахилом. Крім того, вони підключаються до вертикальної ділянки стояка. Під час зливу стічна вода утворює певну подобу поршня, що створює тиск на нижніх шарах повітря і розрідження на верхніх рівнях.
Оскільки цей поршень не жорсткий, гази здатні його подолати. Вони проходять через водяну пробку, надходять у верхню частину труби й починають впливати на гідрозасувки сантехніки. Іноді відбувається зворотний процес — пробка води, що рухається, ежектує повітря, від чого створюється значне розрідження у верхніх ділянках, близьких до випускних отворів приладів.
Якщо ця дія достатньо велика, відбувається або зрив гідравлічного замикача, або втягування його всередину. В обох випадках виникає характерний звук, який сприймається – як каналізація булькає в приватному будинку.
Деякі фахівці стверджують, що причина появи хлюпаючих звуків криється в засміченнях. Це дуже спірне твердження, оскільки швидкість руху стоків у подібних ситуаціях різко знижується, і тиск повітря вирівнюється більш плавно, беззвучно.
Є ще одна можлива причина чому булькає в каналізації вода при зливі. Автономні системи водовідведення часто виготовляються самостійно. Не всі власники будинків мають достатньо знань, щоб забезпечити правильну роботу септика.
Місткість часто герметично закоркована і позбавлена вентиляції. Від розкладання відходів виділяється біологічний газ, який створює тиск у трубопроводах, тисне на гідрозатвори сантехніки.
Під час зливу води її об'єм збільшується, витісняючи гази. Тиск у системі збільшується, невеликі порції газу долають гідравлічний замикач і виходять назовні. Через це булькає каналізація у ванній або в інших сантехнічних приладах, чиї гідрозамикачі не змогли впоратися з тиском газу. Це майже завжди супроводжується неприємним запахом. Тут діють чисто фізичні закони, тому проблема вирішується звичайними технічними методами.
Каналізація в раковині або ванні часто хлюпає без зливу води, якщо кількість газів занадто велика. Невеликі порції проходять через водяний шар. Найчастіше це відбувається у приладах, чиї випускні гарнітури невеликі та не можуть забезпечити достатнього опору. Наприклад, сучасні пластикові сифони для ванн мають дуже невеликий перепад, який легко долається порівняно невеликою силою каналізаційних газів.
Головна проблема – неправильне складання каналізаційної системи. Причина, чому каналізація в приватному будинку хлюпає, булькає – герметичність трубопроводів, відсутність вентиляції. Це чисто технічна помилка, допущена або на етапі проєктування, або під час монтажу каналізації.
Здебільшого каналізація – порожниста мережа трубопроводів, всередині якої гази можуть вільно переміщатися і займати весь доступний об'єм. Автономні системи приватних будинків підключені до септиків, місткостей з відходами. Вони містять процеси бродіння та розкладання органічної речовини.
Газові обсяги газу постійно зростають, а тиск збільшується. Коли він стає достатньо великим, газ надходить у житлові приміщення. Це завжди однаково – в унітазі, раковинах або з ванної кімнати пахне каналізацією і булькає в гідрозамикачі.
Склад каналізаційних газів складний, але метан є переважним компонентом. Він становить близько 60% від загального обсягу. Інші елементи набагато менші, але деякі з них значно шкідливіші для здоров'я, наприклад, сірководень. Біогаз небезпечний у кількох позиціях:
Можливість отруєння. Поява нудоти, головного болю, зниження концентрації уваги, зниження працездатності та відчуття втоми.
Ризик займання, можливий вибух у великих концентраціях.
Перенесення збудників інфекційних хвороб. Найбільш небезпечними є туберкульоз, поліомієліт, дизентерія, вірус Коксакі та інші.
Складність полягає в тому, що склад газів нестабільний. Співвідношення компонентів постійно змінюється, оскільки воно залежить від кількості стоків, характеру та особливостей органічної речовини. Тому неможливо передбачити шкоду від вдихання газу заздалегідь.
Біогази повинні бути максимально відрізані від житлових приміщень, щоб уникнути небажаного впливу. Якщо в будинку булькає каналізація в раковині на кухні, ванні або інших ділянках, то в приміщення проникають шкідливі летючі компоненти з порожнини трубопроводів. Сигнал тривожний, необхідно терміново вжити заходів для усунення проблеми.
Після того, як ми з'ясували, чому каналізація булькає в приватному будинку, розглянемо варіанти як позбавитися хлюпання в каналізації. Зазвичай використовують два способи:
монтаж фан-труби;
встановлення вентиляційного клапана.
Обидва мають свої плюси і мінуси, тому розглянемо їх особливо.
Згідно з технічними правилами, стояк каналізації не повинен завершуватися на верхньому поверсі. Він продовжується вище, проходить через перекриття та дах і закінчується принаймні на відстані 50 см від її поверхні. Ділянка стояка, розташована вище верхнього відведення, називається фановою трубою. Вона необхідна для вентиляції мережі трубопроводів.
Біогаз, що утворюється в септиці автономної системи приватного будинку, вільно виводиться в атмосферу. При проходженні води по стояку не виникає розрідження, оскільки дефіцит тиску відразу компенсується повітрям, що надходить зверху.
Необхідність облаштування фан-труби зрозуміла будь-якому сантехніку. Однак багато горе-майстрів намагаються обійтися без неї. Санвузол без вертикального трубопроводу, що йде в стелю, виглядає акуратніше, не потрібно будувати короб або приховувати стояк якимось іншим способом.
Однак така раціоналізація призводить до надлишкового тиску, при зливі води булькає каналізація, а в приміщеннях з'являється неприємний запах. Тому відмова від встановлення фан-труби є грубою помилкою.
Клапан для вентиляції трубопроводів компенсує надлишковий або недостатній тиск у системі. Зазвичай в житлових приміщеннях використовуються нормально закриті конструкції. Вони не пропускають газ у житло, відкриваючись лише тоді, коли виникає розрідження. Повітря надходить у труби, і небезпека зриву гідрозамикачів усувається.
Є клапани, здатні не тільки подавати повітря всередину системи, але й скидати надлишки назовні. Такі конструкції встановлюються тільки на горищі, а випускний патрубок підключають до труби для виведення газів назовні, за межі горищного приміщення. Клапани використовуються, якщо немає можливості встановити фанову трубу. Вони менш ефективні, є ймовірність відмови.
Сантехнік Львів виконує широкий спектр сантехнічних робіт:
прочищення каналізації – якісно, швидко, ефективно;
відеодіагностика труб каналізації;
прочистка зливової каналізації.
Чому смердить з умивальника. Дме з каналізації. Забився стояк каналізації.