Промивання мереж каналізації – популярні способи

0677630987 

Промивання каналізаційної мережі – одне з головних завдань сантехнічної служби. Це дуже важливе завдання, ця процедура забезпечує нормальну роботу каналізаційних систем. Адже нашарування, різні сторонні предмети в порожнині труб створюють загрозу утворення засмічень або щільних пробок. Каналізація перестає функціонувати за своїм призначенням.

Способи промивання каналізації

Якщо каналізаційні труби вчасно не прочистити, наслідки можуть бути серйозними. Для очищення трубопроводів каналізації використовуються різні методи, які вибирають залежно від типу системи та ступеня забруднення. Нерідко поєднують кілька технологій, що дає помітніший ефект.

Очищення зовнішніх мереж водовідведення проводиться різними способами. Традиційний метод – механічне прочищення каналізації за допомогою спеціальних тросів. Вони виготовляються з металу і мають достатню пружність, щоб проникати всередину системи на значну глибину.

Механічна прочистка вуличної каналізації дає хороші результати, але може застосовуватися не до всіх видів засмічення. Якщо пробка складається із в'язких жирових грудок, намагатися розбити її механічними інструментами безглуздо. Необхідне ефективне промивання трубопроводів каналізації водяним струменем під тиском, або з застосуванням спеціальних засобів. Розглянемо способи прочищення труб зовнішньої каналізації.

Гідродинамічна прочистка каналізаційної системи

Це спосіб промивання внутрішньої порожнини трубопроводів водою під сильним тиском. Показує відмінні результати при порівняно невеликих витратах. Тому її використовують у громадських і приватних мережах. Допускається робота з напірними чи самопливними лініями.

Очищення зовнішньої каналізації проводиться шлангом високого тиску зі спеціальним наконечником. Він оснащений отворами (соплами), одна частина з яких спрямована під кутом назад, інша — вперед. Перші сопла створюють реактивну тягу, що просуває шланг далі.

Отвори, спрямовані вперед, розмивають пробку, ділять на частини. Надлишки рідини виводяться назовні, несучи із собою її частки, або нашарування зі стінок трубопроводів.

Для видалення засмічень на шланг встановлюють різні насадки. Зазвичай наконечник у формі кулі, але є конструкції, призначені для вирішення різних завдань: від розмивання щільних пробок, до промивання стінок каналізації. У процесі чищення каналізації змінюють кілька наконечників, домагаючись найкращих результатів.

Подібним способом здійснюється прочищення дренажної каналізації, в яку проникає багато піску та твердих шматочків ґрунту. Вивести важкі нашарування непросто, але водяним тиском вони швидко вимиваються із дренажних каналів. Оскільки патрубок самостійно переміщається в трубах, забезпечувати подачу не треба (часто доводиться його притримувати, щоб не вирушав занадто швидко). Методика дозволяє чистити дренаж, колектори та інші труби. Крім цього, для приватних систем доступне промивання каналізації автомийкою Керхер (чи інших моделей).

Термічна прочистка каналізації

Очищення мереж каналізації термічним способом нагадує промивання труб каналізаційних струменем води під тиском. Різниця між ними в типі агента — у труби подають не воду, а перегріту пару. Її температура сягає 140°. Промивання труб дозволяє розм'якшити навіть застарілі скупчення жиру, які не піддаються іншим методам очищення каналізації.

Технологія полягає в подачі всередину трубопроводу спеціального шланга, з якого виходить перегріта пара. У міру його просування проводиться обробка внутрішнього перерізу. Перевагами цього способу промивання каналізації вважаються:

Є й недоліки. Наприклад, використання спецтехніки. Термічна чистка вуличної каналізації вимагає підготовки перегрітої пари, яка потребує потужних нагрівачів. На відміну від промивання каналізації під тиском, термічна чистка труб може проводитись лише спеціально підготовленими працівниками.

Хімічне прочищення каналізації

Це – промивання каналізаційних труб хімічно активними речовинами. Звичайно, застосовують сполуки чи комбінації лугів, кислот, хлорних складів. Єдиного, універсального засобу немає. Перед початком робіт необхідно з'ясувати склад нашарування, визначити його кількість (товщину шару). Це допоможе підрахувати кількість та концентрацію певного складу.

Найчастіше хімічне чищення зовнішньої каналізації використовується для видалення вапняного нальоту, і навіть для розчинення складних жирових корків. Вони виникають із комбінацій органіки, твердих частинок та жиру. Злипаються у грудки, які не піддаються іншим способам чищення труб. Введення хімічних реактивів дозволяє розчинити жир та зруйнувати засмічення. Залишки пробок легко видаляють звичайним промиванням струменем води під тиском.

Недоліком хімічного очищення каналізації вважають високу вартість реактивів. Сама процедура вимагає застосування спеціальної техніки та засобів захисту. Це обмежує застосування методики, робить її доступною лише у складних випадках. Нерідко подібними методами проводиться очищення труб напірної каналізації, де виникають щільні вапняні або жирові нашарування.

Перед початком робіт необхідно скласти обґрунтування, підготувати усі необхідні документи. Робляться розрахунки кількості та хімічного складу реактивів, виконується аналіз проб вмісту трубопроводів. Це складна процедура, яку можуть виконувати лише підготовлені люди.

Саме чищення труб також виконується досвідченими майстрами. Випадкові робітники до цього не допускаються. Це може призвести до отруєнь, хімічних опіків або інших травм.

 

Виконуємо промивання каналізації у Львові усіма способами. Чистка каналізаційних труб Львів з гарантією якості – підтвердження відеодіагностикою. Телефонуйте! Сантехнік завжди приймає виклик – щоденно.

Читайте: як прочистити ванну; способи та правила прочистки труб; як позбутися неприємних запахів.

Виконуємо пошук протікань води. Звертайтеся, якщо потрібне ефективне прочищення каналізації: Львів, Винники, Ременів, Запитів, Давидів, Лисиничі, Дубляни, Брюховичі, Бібрка, Зубра, Рудне, Оброшине.

Виїзд по області до інших населених пунктів – Куликів, Жовква, Новояворівськ, Самбір, Городок...

 

Також пропонуємо різноманітні сантехнічні роботи. Демонтаж та монтаж сантехніки, встановлення бойлера та колонки. Установка душової кабінки, ванної та унітаза. Шукаємо підземні трубопроводи.