0677630987 Послуги сантехніка у Львові. Всі види сантехнічних робіт. Прочищення каналізації цілодобово.
Одне з найбільш спірних і обговорюваних питань полягає в тому, чи можна скидати дощові стічні води в побутову каналізацію. Навіть фахівці не мають єдиної думки. Одні стверджують, що таке об'єднання в принципі неможливе.
Інші нагадують про існування загальносплавних каналізаційних систем, де по одному колектору транспортуються дощові та побутові стоки. Такі мережі працюють досить добре, хоча і вимагають певних умов експлуатації. Розглянемо це питання з різних точок зору.
Зливова каналізація (технічне позначення К2, в побуті просто лівньовка) – система приймання та транспортування дощової води до точки скидання. Опади стікають з даху будівель або з поверхні землі в спеціальні приймачі. По них рідина рухається до колектора, надходить на очисні споруди (ОС), а потім скидається у водойму.
На питання про те, чи обов'язково мати зливову каналізацію, завжди слід відповідати ствердно. Наявність правильно обладнаної дощової каналізації – обовʼязкова вимога для облаштування населеного пункту. Збір дощових вод повинен бути організований належним чином, як це вимагає чинне законодавство. Завдання систем К2:
видалення надлишку дощової та талої води;
захист фундаментів та інших опорних конструкцій будівель, споруд;
виключення затоплення підвалів, тунелів, метро та інших об'єктів.
Не допускається скидання зливової каналізації у водний об'єкт (питну водойму) без очищення. Однак екстремальні викиди можливі при сильному перевищенні кількості стічних вод під час тривалих злив.
Як правило, збільшення не відбувається відразу, тому перший поверхневий змив проходить очищення. Наступні обсяги стічних вод вважаються умовно чистими, тому їх можна скидати у водний об'єкт без очищення.
Це виправдовує скидання лівньовки в каналізацію, якщо дощові стоки не надходять з промислових майданчиків, автостоянок та інших забруднювальних об'єктів. Однак кожен такий випадок повинен мати технічне обґрунтування та відповідні дозволи.
Обов'язковість зливової каналізації визначається законом. Скидання неочищених стоків у водні об'єкти тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність керівників або винних осіб. Масове надходження відходів у водойму прирівнюється до екологічної катастрофи.
Промислові підприємства також можуть нести великі обсяги шкідливих речовин. Поверхневі змиви несуть різні види нафтопродуктів, мастильних матеріалів та палива. Якщо ці компоненти не видалені, центральні очисні споруди будуть перевантажені, а неочищені стоки потраплять у водойми.
Скидання стічних вод у водні об'єкти обов'язково узгоджується з природоохоронними організаціями. У межах обслуговуваної ділянки повинні бути локальні очисні станції (ЛОС) для забезпечення підготовки зливових стоків до подачі на центральні ОС.
До зливової каналізації також відносяться дренажні мережі. Вони видаляють надлишки вологи з верхніх шарів ґрунту. Дренажні трубопроводи з'єднуються зі зливовими колекторами після проходження спеціальних очисних резервуарів.
Це блоки з піску, решітки та інші фільтрувальні пристрої. Подібне обладнання також є на зливових системах. Основна відмінність дренажних мереж – підземне розміщення трубопроводів. Якщо глибина занурення занадто велика, потрібно побудувати насосну станцію і підняти стоки під тиском у вищий резервуар. Звідти вони самостійно потрапляють до колектора.
Побутові (К1, фекальні) мережі водовідведення призначені для видалення продуктів життєдіяльності людей. Склад побутових стічних вод вважається найскладнішим, оскільки в каналізацію житлового сектору вливають все, що потрапляє. Збір стічних вод не є випадковим, трубопроводи підключені до зливних гарнітур сантехніки, кухонних мийок, пральних машин та посудомийних машин.
Побутові каналізаційні системи поділяються на внутрішні та зовнішні. Перші підключені до сантехніки й знаходяться всередині будівель. Другі приймають стоки з внутрішніх ділянок і подають їх на ОС.
В принципі, скидання фекальної води в зливову каналізацію неможливе. Більшість дощових зливових систем відкриті, вони проходять по жолобах на поверхні землі. Крім того, в зимовий час дощові мережі порожні. Вони не можуть транспортувати стічних вод, оскільки рідина замерзне. У цьому полягає основна відмінність двох систем.
Ще однією відмінністю між зливовою та побутовою мережею є нерівномірність навантаження. Побутові стоки надходять більш рівномірно, а зливові потоки виникають лише під час опадів або весняного танення снігу.
Існує можливість об'єднання зливових і господарських каналізаційних мереж. Коли виникають питання про те, чи зливати лівньовку в побутову каналізацію, необхідно пам'ятати про існування загальносплавних систем. Крім того, згідно з нормами, перед надходженням на очисні споруди можна об'єднати зливові та господарські колектори.
Виняток – зливова каналізація на підприємстві, яка відрізняється від вимог до звичайних дощових систем. Стоки з майданчиків рясніють нафтопродуктами, хімічними сполуками та іншими компонентами. Вони проходять по території, покритій відходами, що містить багато автостоянок, сміттєзвалищ та інших елементів інфраструктури.
Промислова зливова каналізація за законом повинна мати власні очисні споруди, які видаляють шкідливі компоненти. Підприємство несе відповідальність за очищення стічних вод до нормального рівня.
Читайте: «Чому смердить з умивальника»; «Дме з каналізації у квартирі»; «Забився стояк каналізації».
Виконується прочищення каналізації у Львові. Винники, Дубляни.Якісно, ефективно. Доступна обґрунтована ціна.
Відеодіагностика труб каналізації у Львові та області. Пошук протікання води.
Здійснюються різноманітні сантехнічні роботи Львів.